LukuExperdi blogi

Varga õudusunenägu ehk Yale Doorman L3 nutilukk: tark ja nägus, kuid ennekõike just turvaline

Elu on täis paradokse ja üks on see, et kuigi vargad muutuvad aastatega üha osavamaks, lähevad ka lukud järjest targemaks ja kindlamaks. 

Lisaks muutuvad ukselukud aina nägusamaks. Ehk siis valitseb sissepääsude maailmas umbes sama loogika kui tantsupõrandal: mida ilusam naine või mees, seda raskemini ligipääsetav. 

Hea näide targast, turvalisest ja ilusast ukselukust on Yale Doorman L3. See nutilukk avaneb koodi, kiibi või mobiiliga ning kuulub maailma kõige raskemini lahtimuugitavate lukkude hulka – põhjuseks digitaalse krüpteerimise ja tugeva mehaanika võitmatu kombinatsioon.

Turvalisus on mõistagi oluline, aga mugavus ju samuti?

Öeldakse, et parim fotoaparaat on see, mis sul kaasas on. Ehk nutitelefon. Sama kehtib tänu Yale Access rakendusele ka võtmete kohta ja nüüd võib rahulikult väita, et ka neid funktsioone täidab kõige paremini ja mugavamalt just telefon, milleta tänapäeval enam keegi kodust ei lahku. 

Lisaks pakub Yale Doorman L3 luku avamiseks teisigi lahendusi: kiip ja kood. 

Esimese võimaluse puhul tasub kiip parima turvalisuse tagamiseks koodiga ühendada ning pealegi on kadunud kiipi lukust väga lihtne „eemaldada”. 

Teine võimalus ehk kood annab kasutajale teistmoodi kontrolli oma kodu üle: tekita igale pereliikmele oma kood ja nii tead alati, kes millal koju tuleb. Lisaks võimaldab kood luua piiratud ajaga sissepääsuõigusi – näiteks kullerile või koristajale korterisse sisenemiseks. 

Yale Doorman L3 töötab ka uksekellana ja see on nutilukkude maailmas täiesti uus asi. Hüvasti inetud ja koridori üldilmet rikkuvad uksekellad, nüüd tuleb külalisel vaid ukselukku puudutada ja moodne helin annab tema saabumisest sulle märku.

Iga uks – olgu see kodus või kontoris – on ehitatud kindlatel eesmärkidel ja peamine neist on kõrvaliste isikute eemalehoidmine. Yale Doorman L3 muudab su ukse avatavaks vaid neile, keda sa teisel pool ust tõesti näha tahad ja loodad. Kõik ülejäänud – eriti muidugi vargad – peavad aga muid uksi proovima.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.