Eesti startup on loomas rahvusvahelise finantsidentiteedi lahendust

Keiu Kalaus (Mifundo CPO) Money 20/20 konverentsil.Foro: Mifundo

Kujutame ette maailma, kus meil kõigil on võimalus tarbida krediiditooteid Euroopa pankadest. Maailma, kus pankadele ei kehti riigipiirid ja inimesed saavad vabalt Euroopa pankade tooteid tarbida ilma oma kodumaalt lahkumata. Kaupade, teenuste ja inimeste vaba liikumine Euroopas on juba igapäevane reaalsus, kuid laenu saamiseks peame ikka veel pöörduma vaid oma kodumaa pankade poole. Miks?

Eurooplastel peaks olema juurdepääs kasutada rahvusvahelisi laenutooteid otse kodust ja olenemata oma asukohast. Mifundo töötab selle nimel, et eestlasena saaksid ligipääsu laenutoodetele ka teistest Euroopa riikidest. 

Eestlaste loodud Mifundo loob ja valideerib kasutajate finantsprofiile, et avada võimalus saada tooteid välismaistest pankadest. Mifundoga saad mitte ainult näha seda, mis andmeid pangad Sinu kohta näevad ning arvutada enda krediidiskoori, vaid luua endale rahvusvahelise finantsprofiili, mis ühendab Sind parimate rahvusvaheliste krediiditoodetega ning mille eeliseks on veel see, et uude riiki kolides kolib kaasa ka krediidiajalugu, mida oled enda elu jooksul koduriigis elamise jooksul ehitanud. Lisaks võivad intressimäärad Euroopa Liidu siseselt riigiti erineda kuni seitse korda.

Kes on expat? Ingliskeelne sõna “expat” ehk “expatriate” viitab inimesele, kes elab ja töötab ajutiselt või alaliselt riigis, mis ei ole tema kodumaa.

Kas teadsid, et mitme riigi vahel liikuvatele ja neis elavatele inimestele peaaegu et pole olemas krediiditooteid? See tekitab olukorra, kus expat’id ja mitmes riigis elavad inimesed on finantsiliselt ebasoodsamas olukorras, sest neile pole ligipääsetavad samad krediidivõimalused, mis kohalikele elanikele.

Mifundo eesmärk on eemaldada ebavõrdsus

Platvorm loob ja valideerib kasutajate finantsprofiilid, et tagada neile juurdepääs krediiditoodetele välismaistes pankades. Usaldusväärne ja juurdepääsetav finantsprofiil on võtmetähtsusega, kui:

  • kolitakse teise riiki seonduvalt töö või perega,
  • elatakse paralleelselt mitmes riigis,
  • plaanitakse kinnisvara soetamist välismaal.

Mifundo idee ja nägemus on finantsvaldkonnas Euroopa pankade riigimüüride lammutamine ja rahvusvahelise finantsidentiteedi loomine. Idee on, et iga inimese krediiditaust koliks koos temaga uude riiki ja et näiteks Sina eestlasena saaksid laenu taotledes valida kogu Euroopa pankade pakkumiste hulgast.

Kaido Saar, Mifundo tegevjuht, on öelnud: “Meie eesmärk on luua finantssüsteem, kus riigipiirid ei oleks takistuseks. Mifundo võimaldab inimestel säilitada ja kasutada oma krediidiprofiili ükskõik kus Euroopa Liidus, muutes finantsmaailma tõeliselt piirideüleseks.”

Mifundo tootejuht Keiu Kalaus on olnud expat

Keiu Kalause lugu on ehe näide sellest, miks Mifundot on Euroopale vaja. Ajal, mil Keiu kolis Hispaaniasse ja hiljem töökohustuste tõttu Eestisse tagasi, sattus ta silmitsi tõsiasjaga, et tema senine finantsajalugu ei olnud Hispaania kohalike pankade jaoks nähtav ega usaldusväärne. Ta oli uue riigi finantssüsteemi silmis eikeegi, mis muutis laenude ja muude finantstoodete saamise ning elama asumise uues riigis äärmiselt keeruliseks ja aeganõudvaks.

Keiu kogemus tõi ilmsiks probleemi, millega paljud expat’id Euroopas kokku puutuvad. Uue riigi pankade jaoks on nad tundmatud, mis tähendab, et neil puudub ligipääs samadele finantsvõimalustele kui kohalikel elanikel. See olukord vajab juba ammu innovatsiooni ja uuendusi, et tagada expat’idele võrdsed võimalused.

Meie oma Eesti startup, Mifundo, on loodud just selleks, et lahendada neid probleeme. Mifundo lahendus pakub tulevikus expat’idele ja mitmes riigis elavatele inimestele võimalust luua ja säilitada oma rahvusvaheline finantsidentiteet, mis on usaldusväärne ja nähtav kõigile Euroopa pankadele. Sellega saab iga inimene kasutada parimaid krediidivõimalusi sõltumata sellest, kus Euroopa riigis nad parasjagu elavad.

Banking Tech Awardsi õhtujuht Monty Halls (vasakul) ja Mifundo tegevjuht ja kaasasutaja Kaido Saar (paremal).Foto: Banking Tech Awards

Mifundo eesmärk on tuua innovatsioon Euroopa finantssüsteemi ja tagada, et iga inimene saaks kasutada parimaid võimalikke finantstooteid, sõltumata riigipiiridest. 

Keiu lugu on vaid üks paljudest, mis tõestab, et on aeg muutusteks ja Mifundo on selle muutuse esirinnas. Koos Mifundoga saad juba täna teada, milline on Sinu maksevõimekus pankade silmis, ja parandada seda Mifundo nõuannete abil, et saada ligipääs soodsamate tingimustega toodetele.

Mifundole on Eesti Finantsinspektsiooni poolt väljastatud tegevusluba ja lahendus vastab Euroopa andmekaitse (GDPR) nõuetele. Mifundo taga on Eesti ettevõte, pühendunud tiim ja rahvusvaheline missioon. Meie unikaalne lahendus on saanud mitmeid auhindu ja palju tunnustust, näiteks:

  • Europe Fintech Awards 2023 – The LendTech of the Year
  • Banking Tech Awards 2023 – finalist
  • Mastercard Lighthouse 2023 – TOP15 kõige paljulubavamate fintech-ettevõtete hulgas

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.