G4S blogi

Alkoholijoobes majahoidja põhjustas põlengu, Nublu päästis halvimast

Pilt on illustreeriv.Foto: Shutterstock.

Türi vallas asuvas eramus puhkes põleng, sest alkoholijoobes majahoidja pani toidu pliidile küpsema, kuid jäi ise magama. Ohtlikust olukorrast teatas turvaettevõttele G4S suitsu- ja vinguandur Nublu.

8. veebruaril sai turvaettevõtte G4S juhtimiskeskus tulekahju häireteate Türi vallas asuvast eramust. Tuleohust teatas suitsu- ja vinguandur Nublu. G4S teavitas juhtunust kohe majaperemeest, kes patrulli abi ei soovinud, sest majas toimetas majahoidja. Viimane vastas telefonile pisut unisel toonil ja oli peremehe kõnest üllatunud. Ütles, et kõik on hästi, ahju pole tuld teinud ja midagi ei põle.

G4S teatas aga korduvatest häireteadetest ja majaperemees otsustas lähedal elava ema olukorda kontrollima saata, kuna ta ise viibis teises Eesti otsas. Lisaks võttis ta ette hoone turvakaamerate pildi ja nägi seal pisut suitsu.

Kiirelt kohale jõudnud ema leidis eest suitsu täis ruumid ja põhja kõrbenud toidu lõhna. Gaasipliidile unustatud pott oli juba sulama hakanud. Majas olevaid tulekustuteid siiski appi võtta polnud vaja, sest lahtist tuld õnneks ei olnud, piisas pliidi kinnikeeramisest ja ruumide tuulutamisest.

Samal ajal hoones viibinud eakas majahoidja ei saanud toimuvast aga üldse aru, ilmselt seetõttu, et oli alkoholijoobes. Selles majas ta enam ei tööta.

Nublu abi on maja peremehel varemgi vaja läinud. „Mulle meeldib see, et Nublu suitsu- ja vinguandur näitab erinevaid vingugaasi tasemeid. Panin ükskord pliidi liiga vara kinni ja G4S helistas, et vingugaasi tase on natuke kõrge, tuulutage tuba,“ teatas ta.

Nublu on suitsu- ja vinguandur, mis saadab häireteavituse turvaettevõtte G4S juhtimiskeskusesse, kes saadab olukorda kontrollima lähima patrullauto või vabatahtlikud päästjad.

Nublu kasutajaid on üle Eesti enam kui 16 000.

Märksõnad: , , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.