G4S blogi

Ehitusplatsid on jätkuvalt pikanäpumeeste lemmikud – kaubaks läheb kõik, mis laokil

Varaste saagiks langeb kõik, mis valveta jäetud.Foto: G4S

Ehitusplatsid on jätkuvalt pikanäpumeestele maiuspalaks ning varaste saagiks langeb kõik, mis valveta jäetud. Tegutsetakse Eesti eri nurkades – nii Tallinnas, Tartus kui Jõhvis. 

PPA pressiesindaja Annika Maksimov sõnas, et politsei on täheldanud viimasel ajal ehitusplatsidelt mitmeid vargusi. “Varastatakse kõike, mis on jäetud valveta ja ripakile, eriti hinnas on ehitustööriistad,” märkis ta. 

Hiljuti fikseeris G4S-i videokaamerate analüütika Jõhvi ehitusplatsil kahe isiku liikumise. Sellele reageerisid kohe G4S-i patrullekipaažid ja informeeriti ka Jõhvi politseid. Platsi kõrvalt põõsast leiti kaks tühja plastkanistrit ja Tallinna–Narva maantee ääres nähti üht sõidukit kiiresti põgenemas.

Patrull kontrollis politseiga territooriumil olnud sõidukeid – need olid korras, kütusepaakide korgid terved ja kütuseloike maas ei olnud. “Antud juhtumi puhul hoidis ekipaaži kiire reageerimine kütusevarguse ära, kuid suuremate territooriumite omanikel tasub kindlasti olla väga ettevaatlik,” ütles G4S-i kommunikatsioonijuht Maxim Tuul. 

Ta tõi Jõhvist ka teise näite. Selles juhtumis reageeris patrullekipaaž laohoone sissetungihäirele. Koos politseiga peeti hoone katusel kinni kaks meesterahvast ja territooriumilt leiti kotid vasktraadiga, mida vargad kaasa tahtsid viia.

Turvameetmeid, millega oma vara kaitsta, on erinevaid: mehitatud valve, tehniline valve või videovalve – valik sõltub objektist. Kõige kindlam oleks paigaldada videovalvesüsteemid. G4S-i targad tehisintellektiga töötavad kaamerad kaitsevad territooriume nii varguste kui loata sisenemise eest. Lisaks on kaameral salvestusmaterjal, mille abil saab varguse kohta tõendeid koguda. 

Üks mugav valvelahendus on ka G4S-i mobiilne videovalve, mis on mõeldud objektidele, kus ei saa luua elektriühendust ega vedada videosüsteeme ja kaableid või kus tuleb valveteenus võimalikult kiirelt aktiveerida. Seega on mobiilne videovalve ehitusplatsidel ideaalne lahendus.  

Ka ühel Tartu ehitusplatsil toimus vargus – seal paraku jõudsid kärmed vargad ekipaažist ja politseist ette. Põhjuseks oli asjaolu, et territooriumi ei pandud õhtul valvesse, sest hilja õhtuni olid hoones koristajad ja varahommikul pidid tulema ehitajad. Sel vahepealsel ajal jõudsidki vargad objektil ära käia. “Videosalvestusi vaadates on näha, kuidas kaks meest territooriumil jalutasid. Nad käisid nii soojakute juures kui ka ühes hoones sees,” sõnas G4S-i kommunikatsioonijuht Maxim Tuul. 

“Kõik ehitus- ja tootmisettevõtted peaksid kindlasti läbi mõtlema, millised ohud neid varitsevad ja kas nad on teinud kõik endast oleneva, et oma vara kaitsta,” pani Tuul ettevõtetele südamele. 

PPA pressiesindaja Maksimov soovitas vara kaitsmiseks hoida asju kinnisel territooriumil, garaažis või muus ruumis, kuhu ligipääs võõrastele isikutele on piiratud. “Ehitusobjektidel soovitame valveks nii mehitatud valvet kui ka kaameraid, sest suure objekti puhul ei pruugi üks valvur tagada turvalisust kogu territooriumil.”

Märksõnad: , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.