G4S blogi

G4S-i turvagarantii murrab müüdi: pätt on ammu läinud, kui turvaekipaaž kohale jõuab

Foto: Pixabay

Kui seltskonnas tuleb kõne alla koduvalve teenus, avaldab keegi reeglina valjuhäälselt arvamust, et mis kasu sest turvateenusest ikka on – selle aja peale, kui turvamehed kohale jõuavad, on pätid ammu jalga lasknud ning patrullist enam abi ei ole.

G4S soovib teenusega “Turvagarantii” seda müüti murda ning ettevõtte esindaja sõnul peab turvateenus olema niivõrd hea, et pätt seda omale sihtmärgiks valida ei julge.

Mida turvagarantii tähendab?

G4S-i turundusjuht Tarmo Pärjala ütleb, et teades, kui tasemel on G4S-i turvateenus, kui hästi suudab selle olemasolu kahju tekkimist ära hoida ning kui tihti kurjategijaid objektil tabatakse, otsustati klientidele pakkuda turvagarantii teenust. Lühidalt tähendab see, et kui koduvalve teenus ei ole tasemel ning pätt suudab kliendi vara rikkuda, hüvitab G4S kliendile kahju turvagarantii raames.

“Turvagarantiiga anname oma klientidele lubaduse, et meie teenuse peale võib kindel olla. Et lubadus ei jääks pelgalt loosungiks, võtsime ka rahalise vastutuse – kui klient tõesti saab kahju ja meie ekipaaž ei suuda kohapeal pätti kinni püüda, kompenseerime kahju turvagarantii korras,” selgitab Pärjala.

Missugused kahjud hüvitatakse?

Turvagarantii tingimustest lähtuvalt hüvitatakse kulu, mille oleks pidanud ära hoidma toimiv valve. Seejuures peetakse silmas nii kodust vara kui siseviimistlusele tekkinud kahju. See tähendab, et lisaks äraviidud telerile kompenseeritakse ka näiteks varguse käigus rikutud põrand.

Hüvitise saab klient isegi siis, kui kahju peaks tähendama lõhutud ust, mille peale hakkab signaal üürgama, pätt aga jookseb kolme sekundiga minema ning patrull ei suuda teda tabada. “Meie ülesanne on hoida teenus nii heal tasemel, et ükski pätt ei hakkaks sissemurdmist isegi üritama, sest ta teab – kui on G4S-i valve, pole sel mõtet. Ja kõik kes siiski üritavad, soovime kohapeal kätte saada,” täpsustab Pärjala.

Kellele turvagarantii laieneb?

Turvagarantii laieneb automaatselt kõigile G4S Koduvalve täis- või kombineeritud teenuse lepingutele ning kehtib neile klientidele, kel täidetud järgmised tingimused.

  • Liitutud on G4S Koduvalve täis- või kombineeritud teenusega.
  • Valveleping on aktiivne (ei ole peatatud ega lõpetatud).
  • Valveobjekti kasutatakse elamiseks.
  • Kodu on sissemurdmise/varguse hetkel valvestatud ehk rahvakeeli – signalisatsioon on peal.
  • Kodu valvesüsteem on töökorras, st tehnik on seda regulaarselt hooldanud.

Garantiil ülempiir 5000 eurot

Tasub teada, et turvagarantiil on ka ülempiir 5000 eurot. Ning teatud varaklassidel ka alampiir. G4S-i esindaja sõnul on see on täiesti piisav ja piirid on seatud selleks, et ka kliendid ise käituksid oma vara suhtes vastutustundlikult.

Kui perel on palju hinnalisi asju, tuleks turvalisust suurendada ja hoolitseda selle eest, et asjad ei oleks varastele kiiresti kaasahaaratavad. Ehteid ja suuremas koguses sularaha võiks hoida näiteks selleks eraldi soetatud seifis, mis on nõuetekohaselt kinnitatud.

Sarnast garantiid ei paku praegu ükski teine turvaettevõte. Enamikul juhtudest piirdub vastutus sellega, et kui kahju on tekkinud turvaettevõtte süülisel käitumisel (nt lõhub turvamees midagi ära), hüvitatakse see üldjuhul kuni lepingu 12 kuutasu ulatuses. See tähendab, et kui koduvalve maksab 20 eurot kuus, on maksimaalne võimalik kahjutasu 240 eurot.

Millele garantii ei laiene?

Tähele peab panema, et turvagarantii kehtib ainult varguste ja omavoliliste sissetungide korral. Hoolimata sellest, et valvesüsteemiga saab ühendada ka suitsu- ja veelekkeandureid, ei korva turvagarantii näiteks tule- ja veekahjustusi.

Põhjus on see, et nii varguste kui vandalismi puhul peab turvateenus olema ennetava iseloomuga. G4S-i ülesanne on tagada nii hea teenus, et kodu ei ohusta ükski varas. Sissemurdmise korral aga peab olema piisavalt kiire, tabamaks varas kohapeal

Mis puudutab tulekahju, siis on valvesüsteem abiks selle kiirel avastamisel ja edasise suurema kahju ärahoidmisel, aga tule puhkemist ennast valvesüsteem ennetada ei suuda.

Sama kehtib ka veeõnnetuste puhul: turvafirma ei saa ära hoida näiteks kliendi veetorude lõhkemist ja hoolimata sellest, kui kiiresti ekipaaž kohale jõuab, on mingi kahju selleks ajaks juba tekkinud. Seetõttu ei saa turvafirma võtta sarnaselt sissemurdmisega vastutust tule- või veeõnnetuste korral. Nende vastu annab kõige parema kaitse ikka kodukindlustus.

Turvagarantii tingimustega saad lähemalt tutvuda siin.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.