G4S blogi

G4S rannavalvur aitas Viljandi järvest välja noore sõudja

Õnnetuste ennetamiseks soovitavad vetelpäästjad treenijatel alati keegi kaasa võtta, kes kasvõi kaldalt silma peal hoiaks, kuid pigem oleks ka ise paadiga vee peal. Kui aga minnakse tegema lõbusõitu, on väga oluline, et päästevestid oleksid seljas, mitte lihtsalt paadi põhja visatult kaasas.Pilt on illustratiivne. Foto: Shutterstock

Neljapäeval, 3. juunil aitas G4S rannavalvur Viljandi järvest välja nooruki, kes tegi järvel sõudmistrenni, kuid oli paadiga ümber läinud. Treener jälgis teda kaldalt ja läks koos rannavalvuriga paadiga poisile appi.

Neljapäeval 3. juunil kell 15.15 märkas G4S rannavalvur Viljandi järves noorukit, kes oli sõudepaadiga ümber kukkunud ning palus lehvitades rannavalvurilt abi. Vetelpäästja sõitis koos kaldal olnud treeneriga paadiga poisi juurde. Nad aitasid ta koos paati ning transportisid nooruki ja ümber läinud sõudepaadi kaldale.

Tavapäraselt on sõudjate paadi kõrval treener teise paadiga, kuid eile jälgis treener noort kaldalt ja suundus kohe vetelpäästja juurde, kui nägi, et paat ümber läks.

Tegemist oli noorega, kes oskas ujuda, kuid siiski sattus ta järvel ümber läinud paadiga hätta. Sündmus juhtus ligi 70 meetri kaugusel kaldast. Samuti hoidis tal silma peal ka treener, kes oli küll kaldal, kuid kellel endal paati ei olnud. Treener sai tänu rannavalvurile noorele appi minna.

Õnnetuste ennetamiseks soovitavad vetelpäästjad treenijatel alati keegi kaasa võtta, kes kasvõi kaldalt silma peal hoiaks, kuid pigem oleks ka ise paadiga vee peal. Kui aga minnakse tegema lõbusõitu, on väga oluline, et päästevestid oleksid seljas, mitte lihtsalt paadi põhja visatult kaasas. Ainult selga pandud päästevest päästab.

Sel hooajal hoiavad ligi sadakond G4Si vetelpäästjat rannalistel silma peal 17 supelrannas Tallinnas, Tartus, Pärnus, Viljandis, Haapsalus, Kuressaares, Elvas ja Tõrvas.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.