G4S blogi

G4S rannavalvur läks appi hätta sattunud lohesurfarile

Pilt on illustratiivne.Foto: Shutterstock

Kolmapäeval aitas G4S rannavalvur Tallinnas Pikakari rannas veest välja lohesurfari, kes oli kaldast rohkem kui kilomeetri kaugusel hätta jäänud. Tuulevaikuse tõttu oli lohe vette kukkunud ja läks vett täis. Appi läks ka läheduses olev kalalaev.

Kolmapäeval 9. juunil kell 15.38 märkas G4S rannavalvur Pikakari rannas vaatlusel binokliga lohesurfarit, kes oli kaldast umbes 1,5 kilomeetri kaugusel ja palus kätega vehkides rannavalvuritelt abi. Vetelpäästja reageeris kiiresti ning sõitis kaatriga mehe juurde.

Lisaks märkas abivajajat ka läheduses olnud kalalaeva meeskond, kes rannavalvuri saabudes surfari lohet juba laeva pardale tõmbasid. Rannavalvur aitas surfari kaatri peale ning seejärel võttis ta oma paati ka kalalaeval olnud lohe, misjärel suunduti koos kaldale.

Lohesurfar kandis sportimiseks mõeldud päästevesti ja tundis ennast kaldale jõudes hästi. Esmaabi ta ei vajanud. 

Vetelpäästja sõnul käitus lohesurfar õigesti, et andis kätega lehvitades endast vetelpäästjatele märku, kui ta abi vajas. Samuti kandis mees päästevesti ja sõitis lohega poide piirist kaugemal, et tagada suplejate ohutus.

Suplejatele paneb rannavalvur aga südamele, et ujuma minnes tasuks ujuda kaldaga paralleelselt, et mitte sattuda liiga sügavasse vette, kus jalad enam põhja ei ulatu. Poide piiriga lõppeb suplemiseks ohutu ala ja vesi läheb sügavamaks. Samuti on rannavalvuritel raskem jälgida ujujaid, kes on poidest kaugemal.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.