G4S blogi

G4S Videopilk: valva kodu kasvõi viie kaameraga

G4S-i juhtmevaba ja isepaigaldatav videovalvesüsteem Videopilk lubab kodul silma peal hoida ka kodust eemal viibides.

G4S Eesti kommunikatsioonijuht Reimo Raja rõhutab, et internetipoodidest soetatud odavasse valvetehnikasse tuleks kindlasti suhtuda äärmise ettevaatlikkusega.

“Ebakvaliteetne valveseade võib turvariske hoopis suurendada,” põhjendab Raja. Turvafirmast soetatud kaameraga usaldusprobleemi kindlasti ei teki, isegi kui kaamera on isepaigaldatav, nagu näiteks Videopilgu teenuse puhul.

Mis on Videopilk?

Videopilk on täiesti juhtmevaba, lihtsasti ise paigaldatav videovalvesüsteem, mille abil saab hoida silma peal oma kodul, kontoril või hoovil otse oma nutiseadmest.

Toimimiseks vajab Videopilk vaid internetiühendust ning Arlo kaamerad, mida Videopilk pakub, on kasutatavad iga internetiühenduse korral. Ruuteril peab vaid olema vaba Ethernet-pesa Arlo baasjaama ühendamiseks.

Jälgitaval alal liikumine salvestatakse tasuta seitsmeks päevaks pilve ning HD-kvaliteedis pilt on selge ja detailirohke. Turvalise võrguühenduse ja äpi kaudu lubab teenus jälgida kuni viie kaamera pilti. Omavahel suhtlevad jaam ja kaamera turvalise wifi võrgu kaudu.

Kaamerate ilmastikukindlus lubab neid lisaks siseruumile kasutada ka koduhoovis. Seda ka öösel, sest kaameratel on täiendav infrapunavalgus, mis tagab kvaliteetse mustvalge kujutise ka öisel salvestamisel.

Häireteade nutitelefonile

Tuvastades liikumise, saadavad seadmed kohe nutitelefonile häireteate ja äpist saab seejärel vaadata kümnesekundilist klippi, kust on näha, mis liikumise tekitas. Loomulikult võib ükskõik millise Videopilgu kaamerapildi või lausa mitu kaamerat korraga, ette võtta iga kell, kui selleks soov tekib.

Enne valvekaamerate paigaldamist tasub arvestada ka sellega, et täislaetud akuga Arlo kaamera töötab üldjuhul 4–6 kuud. Aku tühjenemist soodustavad aga näiteks kaamera kasutamine temperatuuril alla 0° C ning video salvestamine pimedas, kui kaamera kasutab infrapunavalgustust.

Millal videovalve kasutusele võtta?

On selge, et ööpäevaringselt ei viibi kodus pea mitte keegi. Lisaks on paljudel olemas maamajad ja suvilad, millel tahaks silma peal hoida ka suveperioodi lõppedes.

Videopilk pakubki kvaliteetset võimalust olukorda kontrollida, osaleda kõikides olulistes sündmustes ja säilitada seitse päeva sündmusi tasuta pilvehoidlas. Kaamerad oskavad omanikku teavitada tuvastatud liikumisest ja nõnda saab nutika videojärelevalve abil kõigis olulistes sündmustes osaleda 24 tundi ööpäevas isegi siis, kui kodust eemal viibid.

Millisel juhul videovalvest kasu ei ole?

Videovalve ei ole ehk parim lahendus väga väärtusliku vara ööpäevaringseks valveks ja kiireks reageerimiseks sissemurdmise korral, sest turvafirmasse Videopilk signaale ei saada. Samuti ei ole kellelgi üldjuhul võimalust ja aega oma kodu 24/7 kogu aeg valvata. Jõuad sa siis reisil olles, autoroolis, koosolekul või maakodus toimetades kogu aeg oma telefonist kõiki teateid jälgida?

Kuid siiski pakub see lisakaitset, kindlustunnet ja täiendavaid silmapaare oma kodu turvalisuse tõstmiseks. Kui kaamera teavitab potentsiaalselt probleemsest olukorrast, saad ise esimesel võimalusel reageerida ja vajadusel abijõude kaasata.

Loe G4S Videopilk juhtmevabade kaamerate kohta lähemalt siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.