G4S blogi

G4Si rannavalve juht: ärge jätke lapsi vee ääres üksi!

G4Si rannavalvurid annavad endast parima, et rannalistele jääks lust ja rõõm rannas veedetud päevast ning seal viibimine võimalikult ohutu oleks.Foto: G4S

Sel aastal on olnud palju kuumasid suveilmasid ning rannahooaeg kestab juba kolmandat kuud. Samal ajal kui rannalised veemõnusid naudivad, annavad rannavalvurid endast parima, et rannalistele jääks lust ja rõõm rannas veedetud päevast ning seal viibimine võimalikult ohutu oleks. 

Käesoleval rannahooajal hoiab sadakond G4Si rannavalvurit rannailma nautlejatel silma peal. G4Si rannavalve juht Henry Seemeli sõnul on kõige tähtsam, et külastajad ei jätaks pere pisemaid vee ääres omapäi. „Väikesed lapsed on väga uudishimulikud, kuid ohte nad veel hästi ei taju, mistõttu on lapsevanema juuresolek väga oluline.“ 

Ühel rahvarohkel rannailmal leidis Stroomi rannas aset olukord, kui keskpäeval tuli rannavalve staabi juurde naine, öeldes, et tema 5-aastane tütar läks vennaga vette, aga tagasi kaldale tuli ainult poeg. Poja sõnul tahtis õde kaugemale minna. Kuna ema enam last ei näinud, pöördus ta G4Si rannavalve poole. Päästjad alustasid viivitamatult rannas otsinguid ja meedik rahustas ema ning küsis lisainfot ning seejärel mindi last ka binokliga tornist otsima. Info anti kohe edasi kaatripatrullis olevatele päästjatele, kes alustasid otsinguid sügavamas vees. 

Kui 20 minuti jooksul ei olnud õnnestunud last leida, kaasati otsingutesse ka politsei. Samal ajal olid rannas ka töömalevlased, kes tulid samuti appi otsima nii rannas kui ka madalas vees. Randa saabusid peagi ka päästeamet, politsei ja kiirabi. Päästeamet korraldas jettide ja helikopteri kaasamise otsingutesse. Politsei otsis last sündmuskohal ATV-ga. Kiirabi valmistas koos meedikuga ette ala võimalikuks esmaabiks. Ligi tund hiljem leiti laps surfialast liiva pealt mängimas. Tegu oli kohaga, kus ka varem otsijad käisid, seega võib arvata, et laps liikus sinna pikema aja jooksul.

Ujugem poidega tähistatud alas

Avalikus supelrannas on ujumisala tähistatud poidega. Selles alas on ujumine turvalisem – vee sügavus on selline, et keskmist kasvu ujuja saab veel jalad põhja panna ja hinge vajadusel tõmmata ning kui poidega märgitud ala on eraldatud muust veekogust, on see rannavalvurite erilise tähelepanu all. Meeles tasub pidada ka seda, et poid tähistavad ala, mis on mõeldud ainult suplejatele, mitte veesõidukitele ega surfaritele.

Rannavalvurid on iga päev kohal 20 avalikus kodumaa supelrannas: Tallinnas, Tartus, Pärnus, Viljandis, Haapsalus, Kuressaares, Valgas, Põlvas, Elvas ja Tõrvas. Sõltuvalt ranna suurusest ja külastajate arvust on kohal üks kuni viis valvurit. Rohkem infot, muuhulhgas supelrandade õhu- ja veetemperatuuri ning inimeste arvu kohta, leiad SIIT

Kiire reageerimine päästab elu

Selleks et suvekuud vee ääres mööduksid ohutult, tuleb käituda kultuursele inimesele kohaselt, püüda vältida veidraid olukordasid ning potentsiaalselt ohtlikest olukordadest rannavalvurile viivitamatult teada anda. Kui rannas ollakse lastega, tuleks hoida neil pidevalt silm peal. 

Arukas viibimine rannas ja hoolimine kaaskodanikest kaunistab päeva ja teeb selle meeldejäävaks elamuseks.  

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.