G4S blogi

Hea teada: millal ja kellel tuleb ära teha tuleohutusülevaatus

Tuleohutusülevaatusel kontrollib spetsialist, kas sinu hoone vastab tuleohutusnõuetele.Foto: Shutterstock

Alates eelmise aasta märtsikuust peavad suuremate büroohoonete, tööstus- ja laohoonete ning garaažide omanikud viima läbi tuleohutusülevaatuse. Selgitame, mida see tähendab ja kuidas ülevaatust korraldada. 

Mida see endast kujutab?

Tuleohutusülevaatuse kohustuse sisu on perioodiline aruandlus Päästeametile objekti tuleohutuse seisukorra kohta. Tuleohutusülevaatus tähendab nimelt kas territooriumi, ehitise või selles asuva tuleohutuspaigaldiste ja ehitises toimuva tegevuse tuleohutusnõuetele vastavuse kontrollimist. Enda olemuselt sarnaneb tuleohutusülevaatus objekti kontrollimisega tuleohutusinspektori poolt.

Kellel vaja teha?

Tuleohutusülevaatus tuleb teha kõikides büroohoonetes, mille pindala on üle 750 ruutmeetri,  Tööstus- ja laohoonetes ning garaažides pindalaga üle 1000 ruutmeetri. Ülevaatus tuleb teha kord kolme aasta jooksul.

Ülevaatust ei pea tegema hoonetes, mis on kõrgemad kui 28 meetrit, ohtlikes ettevõtetes kemikaaliseaduse § 21 lõike 3 tähenduses ning suurõnnetuse ohuga ettevõtetes kemikaaliseaduse § 21 lõike 4 tähenduses.

Kogu tuleohutusülevaatuse tegemise korraldab ehitise valdaja. Kui ehitises on mitu valdajat – näiteks on tegu büroohoonega – siis on ülevaatuse korraldamise kohustus omanikul. Tasub pidada meeles, et ülevaatuse saab teha vaid tuleohutuse spetsialist ehk isik kes omab tuleohutusspetsialist, tase 5 või tuleohutusekspert tase 6 kutset.

Kõige parem ja kergem on tellida tuleohutusülevaatus aga G4Silt, kellel on sellega juba pikaajaline kogemus – nii saad tagada, et töö saab tehtud kvaliteetselt ja professionaalselt.

“Büroohoonetele tuleb tuleb esmakordne tuleohutusülevaatus ära teha juba aasta lõpuks. Soovitame seda viimasele hetkele mitte jätta,” ütles G4Si turvatehnikadivisjoni direktor Priit Orasson.

Kui sul on tuleohutusülevaatuse kohta mistahes küsimusi, võta julgelt ühendust G4Si klienditeenindusega, helistades telefonil 651 1700 või e-maili teel g4s@ee.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.