G4S blogi

Koerte uinutamisest ehmunud Pirita majaomanik palkas moodsamad valvurid

Pelgalt majavalvuri silt vargust paraku ära ei hoia, vaid võib seada ohtu nii sinu kodu kui loomad.Foto: Shutterstock.

Ilmselt on igaüks möödunud aiast, millel seisab silt “Mina valvan siin” – viide, et majavalvuriks on koer. Pelgalt majavalvuri silt vargust paraku ära ei hoia, vaid võib seada ohtu nii sinu kodu kui loomad. Miks on tähtis kaitsta kodu ka siis, kui maja valvab koer? Kuidas võib see päästa looma ning takistada varast?

Vargad ründavad ka koduloomi

Pirital oli olukord, kus inimene tahtis liituda G4Si valvesüsteemiga seetõttu, et kaitsta enda looma. “Tema tuttaval olid koerad hoovis maja valvamas ning vargad söötsid koertele nii palju unerohtu, et see hakkas nende tervisele,” selgitas G4Si standardlahenduste divisjoni direktor Tarmo Pärjala.

Juhtumeid, kus koer on sissemurdmise käigus uinutatud, leidub üle Euroopa. Iirimaal Limericki maakonnas avastas omanik koju tulles uimase koera maas lebamas. Loomaarsti juurde pöördudes selgus, et koerale oli söödetud sisse uinutit.

Sel korral läks õnneks, sest uinuti kogus koera tervisele ei hakanud. Paraku on ka nukramaid näiteid – Saksamaal pidi loomaomanik enda kahe-aastase bullterjeri magama panema, sest murdvargad söötsid koerale surmava koguse uimasteid. 

Silt valvavast koerast andis nende juhtumite puhul varastele pigem signaali, et nemad ainsana kodu valvavadki. Tagantjärele looma päästa ei saa, kuid turvalisuse tagamiseks on võimalus paigaldada enda koju valvesüsteem, mis kaitseb ühtaegu nii sinu elamut kui koduloomasid. 

 Kuidas kodust lahkudes meelerahu säilitada?

Oma kodu ja koduloomade kaitseks on palju võimalusi. Vajalikud lahendused sõltuvad erinevatest teguritest – kodu plaanist, suurusest ja muust.

Üheks valveseadmeks on liikumisandur, mis teavitab ruumis toimuvast liikumisest. Liikumisandureid on erinevaid – nii lemmikloomata peredele kui ka lemmikloomaga kodudesse. Viimase puhul on seatud paika kindel kaalunumber, mille peale andurid undama hakkavad. 

“Kass või väiksem koer andurit häiresse ei aja. Kui on mitu looma, kes armastavad kapi otsa ronida, siis on võimalik näiteks kapiga ruumis paigaldada ustele magnetandurid,” märkis Pärjala. Kui oled otsustanud liituda G4S Koduvalvega, aitavad spetsialistid sul välja valida seadmed, mis sobivad just sinu kodule. 

Enne anduri soetamist tuleb teha kindlaks kolm asja: kui suured on sinu lemmikud ning kus ja kui aktiivselt nad liiguvad. Üks võimalus on paigaldada andurid piirkonda, kus loomad sinu äraolekul ei liigu. Näiteks jätta loomadele liikumiseks koridor ning paigaldada andurid magamis- ja elutuppa või kööki.

Teine variant on paigaldada magnetandurid, mis annavad häiret vaid siis, kui keegi üritab akent avada või klaasi purustada. “Siis on tõenäosus, et keegi sisse murraks, pea olematu ning sina ei pea muretsema, et ka lemmikud süsteemi häiresse ajavad,” selgitas Pärjala.

Asjad saab uued osta, aga lemmikut tagasi ei too

Olgu meie lemmikloomad koolitatud või iseteadlikud, võivad nad ise tulekahju põhjustajada ja olla esimesed kannatajad, kui elamine sinu äraolekul süttib. Kodu kaitseks on mõistlik paigaldada suitsu- ja vingugaasiandur, mis ei tee ainult toas häält, vaid saadab häiresignaali ja kutsub abi kohale.

G4S-i suitsu- ja vingugaasiandruid suhtlevad ööpäevaringselt juhtimiskeskusega, kus häirele kohe reageeritakse. Nii ei pea sa enda, koduloomade ja vara pärast muretsema ka siis, kui oled kodust eemal.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.