G4S blogi

Kõikvõimsad salasilmad: moodsad valvekaamerad on paremad pätipeletid kui kuri koer

Tihti pistavad vargad juba kaamerat nähes jooksu.Foto: G4S

Ettevõtetes, eriti just suurfirmades, on keeruline jälgida, kes mööda maja kondab ja ega ta halba plaani. Sinu silmadeks võiksid olla õigetesse kohtadesse pandud valvekaamerad, mis ei aita ainult vargaid kinni püüda, vaid ka neid eemal hoida.

Nutikas kaamera lahendab ka avariisid

Tänapäeva valvekaameratel on lisaks objekti turvamisele ka teine oluline funktsioon – nad aitavad muuta tööprotsesse efektiivsemaks. Nutikad kaamerad annavad teada, kui territooriumil või hoones toimub keelatud tegevus ja turvafirma saab kohe reageerida. “Mõnikord on rikkumised pahatahtlike kavatsustega, kuid juhtub ka lihtsalt eksimusi,” märkis G4Si kommunikatsioonijuht Maxim Tuul. 

Muuhulgas aitavad valvekaamerad lahendada ja tuvastada selliseid olukordi nagu avariid, õnnetused või kaupade ja inimeste probleemne liikumine. Targad seadmed jälgivad liikumisi, temperatuuritõusu ning annavad teada võimalikust tulekahjust. Mistahes ohu korral analüüsib kaamera andmeid ja edastab info häirekeskusele. 

Ennetus ja hoiatus käsikäes

Valvekaamerad on eriti olulised hoonete ja territooriumite ümbruse jälgimiseks, aga ka suurtes laoruumides ehk kohtades, kus pole uksi ja aknaid. 

Videosüsteemidel on nii ennetav kui ka hoiatav funktsioon, et ära hoida probleemseid olukordi: inimeste vale liikumist objektil, varguseid ja muid süütegusid. “Tihti loobuvad kurjategijad juba kaamerat nähes objektile sisenemisest,” ütles Tuul. 

Anna töötajale kaamerast teada

Kuigi valvesüsteemi paigaldamine teeb ettevõtte elu kordades läbipaistvamaks ja turvalisemaks, ei tohi kaameraid suvaliselt igale poole üles panna. 

Andmekaitse inspektsiooni avalike suhete nõuniku Maire Iro sõnul peab tööandja olema valmis töötajale selgitama ja põhjendama, miks valvekaamerate kasutamine vajalik on. Kui kaamera vaatevälja jäävad töötajad, kliendid või partnerid, siis peab kindlasti nähtaval kohal olema videovalve eest hoiatav silt.

Kaamera on olemas, aga kuhu see paigaldada?

Kaamerate paigaldamisel on oluline läbi mõelda, kuhu milline panna. Peab arvestama, et töötajate privaatsus ja turvatunne pideva jälgimise tõttu ei kannataks. Kaamera täpne asukoht tuleks paika panna selle järgi, milliste ohtude ärahoidmiseks seda kasutatakse – analüüsi põhjal saab otsustada, mis peab jääma kaamera vaatevälja ja mis sinna jääda ei tohi. 

“Kindlasti ei tohi kasutada kaamerat ruumides, mis ei ole mõeldud tööülesannete täitmiseks, vaid töötajate eraviisiliseks kasutamiseks. Näiteks tualett- ja duširuumid, riietusruumid, töötajate kapid ja puhkeala,” sõnas Iro. Selleks, et kõik reeglid oleks võimalikult hästi täidetud ja kaamerad efektiivselt paigaldatud, on hea nõu küsida turvaekspertidelt. 

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.