Kuidas kaitsta oma kodu suvepuhkuse ajal? Lihtne lahendus peletab kurikaelad eemale

Suvisel ajal, kui paljud linnakodud jäävad puhkuste ajaks tühjaks, on varastel suurepärane võimalus seal tegutseda. Perede suundumine suvilatesse või välismaale puhkama loob soodsa pinnase sissemurdmistele ja varguste kasvule. Kuid on olemas tõhus lahendus, mis aitab neid riske vähendada – G4S-i pakutav Aiko valvesüsteem.

Viimastel nädalatel on politseile teatatud üle Eesti erinevatest vargusjuhtumitest, kus on kurikaelte saagiks langenud jett, jalgrattaid, nutikellasid, sülearvuteid, käekott, raha, dokumente, vanaaegne ikoon ja veel palju muud. Kui suvisel ajal lähevad paljud puhkusele, siis tasub meeles pidada, et vargad ei puhka kunagi. Nii tasub mõelda sellelel, kuidas puhkuse ajal oma kodu turvalisena hoida. 

G4S-i turvasüsteemide ekspert Vahur Lepik selgitab: “Aiko on nutikas, juhtmevaba koduvalve süsteem, mis võimaldab kodu kaitsta nii sissemurdmise, tulekahju kui ka veelekke vastu. Seadmed on kasutusrendis ning süsteemi saab jälgida ja juhtida läbi tasuta Aiko mobiilirakenduse.”

Süsteemi eeliseks on kindlasti asjaolu, et see on kohandatav vastavalt vajadustele. Sinna saab lisada näiteks nutipistikuid või releesid, mis võimaldavad Aiko mobiiliäpi kaudu juhtida elektriseadmeid või autoväravaid ja garaažiuksi. Nii on võimalik kodu või suvila turvasüsteemi mugavalt ja tõhusalt hallata.

Aiko võimaldab kodu kaitsta ka veelekke vastu. Foto: G4S

Aiko on ideaalne lahendus neile, kes soovivad kaitsta oma kodu ja kõrvalhooneid sissemurdmise, tule ja veelekke eest, kuid ei soovi soetada kallist valvesüsteemi, mis eeldaks kaabelduse vedamist. “Kõik andurid on juhtmevabad ja lihtsasti paigaldatavad,” ütleb Lepik ja lisab: “Aikoga liitumisel pole vaja teha suurt esmast väljaminekut, sest seadmed on kasutusrendis. Kuutasu sõltub valitud andurite tüübist ja hulgast, millelel lisandub ainult ühekordne liitumistasu 99 eurot.”

Aiko süsteemiga liitumisel on mitmeid eeliseid. “Kogu lepinguperioodi jooksul on seadmetele G4S-i poolt garantii ning probleemide esinemisel vahetame seadmed tasuta välja. Võtame ka vastutuse oma teenuse kvaliteedi eest, ehk vargusjuhtumi puhul hüvitame kuni 15 000 euro ulatuses kliendile tekkinud kahjud ja seda ilma kliendi omavastutuseta,” kinnitab Lepik.

Sobib igasse koju!

Aiko sobib igat tüüpi koju – korterisse, ridaelamusse, paarismajja, eramusse ja nende kõrvalhoonetesse, aga ka suvilasse ja nende kõrvalhoonetesse. “Osadel klientidel on Aiko valvesüsteemid nii kodus kui suvilas, sest siis saavad nad mugavalt ühest mobiiliäpist mõlemat objekti jälgida ja valvesüsteemi juhtida,” märgib Lepik.

Küsimusele, millal on õige aeg turvasüsteem paigaldada, vastab Lepik, et siin ei ole vahet, sest valvet on kasulik omada igal pool. Siiski märgib ta: “Üldiselt on suvilad rohkem ohustatud perioodil sügisest kevadeni, kui omanikud seal vähem aega veedavad. Linnakodudes võivad olla jällegi suvel või puhkusereiside ajal suurem oht.” 

Peamine Aiko eesmärk on Lepiku sõnul preventatiivne ehk G4Si valvesüsteemi olemasolu peaks olema potentsiaalsele vargale piisavalt selge märk, et valves olevat objekti ei ole mõtet torkida, sest häiretele reageerib suurim patrullekipaažide võrgustik Eesti turvaettevõtete seas.  

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.