G4S blogi

Kuidas turvata enda kodu palavatel suvepäevadel?

Lahti jäetud aknad teevad varaste elu oluliselt lihtsamaks, sest võimaldavad kiirelt ja lihtsalt sisse murda.Foto: Shutterstock

Juba mõnda aega kestnud kuumalaine ajal võtavad paljud kasutusele kõik meetmed, et enda kodu jahutada. Toa tuulutamiseks jäetakse lahti aknad ja uksed, ega mõelda, et sellega võivad kaasneda teatud ohud. Sel puhul aitab turvalisust tagada koduvalve – teeme selgeks, kuidas see toimib.

Lahtised aknad meelitavad ligi vargaid

Just praeguste kuumade ilmadega tuleb sageli ette, et kodust lahkudes jäetakse aknad kas kogemata või teadlikult tuulutusasendisse. Pooleldi lahti jäetud aknad aga teevad varaste elu oluliselt lihtsamaks, sest võimaldavad kiirelt ja lihtsalt sisse murda. 

Sissemurdmise vältimisel on palju abi koduvalvest, sest see annab ootamatust sissetungijast igal juhul teada. Kui unustad kodust lahkudes oma kodu valverežiimile panna, siis saad seda hiljem oma nutitelefonist koduvalve äppi kasutades teha.  

Kui oled liitunud G4Si väljakutseteenusega, on sul õigus helistada vajadusel G4Si juhtimiskeskusesse, identifitseerida ennast salasõnaga ning paluda saata koju olukorda selgitama patrulliekipaaž.

Turva oma kodu valveseadmetega

G4Si koduvalvel on erinevad paketid – valik oleneb sellest, kui suures mahus kaitset sinu kodu vajab. Kodu turvamiseks saad tellida endale erinevad valveseadmed. 

Kõige olulisem seade on valvekeskus, mis registreerib kõik andurite saadetavad signaalid ja edastab häire läbi GSM/GPRS modemi G4Si juhtimiskeskusesse. Kui juhtub, et hoones on elektrikatkestus, töötab seade edasi varutoitel.

Üks seadmetest on ka välisireen, mis aktiveerub, kui valvesüsteem läheb häiresse. Sireeni tekitatav heli on piisavalt tugev, et tõmmata kogu ümbruskonna tähelepanu ja muuta märkamatult tegutsemine võimatuks.

Vargad püüab kinni liikumisandur, mis on saadaval ka loomakindlana. Liikumisandur teavitab keskseadet ruumis toimuvast liikumisest. Magnetandur saadab teate keskseadmesse, kui toimub välisukse või akna avamine kuhu andur on paigaldatud. Magnetanduritega saab tekitada ka perimeetri valve see tähendab ise kodus olles on aknad/uksed valve all. Samas ei lase ka koduvalvesüsteem valvestada, kui mõni aken/uks on lahti ununenud kodust lahkudes.-

Vajalike valveseadmete komplekt sõltub erinevatest teguritest – kodu suurusest, plaanist, ning seal kasutatavatest ühendustest. Selleks, et saada teada, missugused seadmed sobiksid sinu koju, tasub võtta ühendust G4Si spetsialistidega, kes aitavad teha vastava valiku.

Turvagarantii tagab täieliku kindlustunde

Olgu öeldud, et koduvalve on eelkõige vargusi ennetav teenus. Kuid lisaks varguste ennetamisele ja häiretele reageerimisele pakub G4Si koduvalve sulle täielikku kindlustunnet teadmisest, et sellega kaasneb turvagarantii. See tähendab lisakaitset juhuks, kui varas otsustab siiski sinu koju tungida.

Kui peaks ikkagi juhtuma, et koduvalve ei suuda vargust ära hoida, hüvitab G4S koduvalve turvagarantii korras sulle tekkinud kahjud ilma omavastutuse ja igasuguste välistusteta.  

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.