Mida üks koduvalve süsteem sulle tegelikult pakub?

Foto: Shutterstock.

Turvafirma koduvalveteenuse eest tuleb igakuiselt välja käia üsna tagasihoidlik summa, kuid see annab südamerahu. Kui õnnetus käes, võib koduvalve olemasolu aga aidata ära hoida tuhandetesse eurodesse ulatuva kahju või lausa elu.

Valveteenus annab turvatunde

Mõne aasta eest avaldatud Kantar Emori koduvalve kasvupotentsiaali uuring ütleb, et oma kodu kaitstust sissemurdmise ja varguse riski eest hinnatakse Eesti koduomanike poolt üldiselt rahuldavaks või heaks ning erinevate turvavahendite kasutamisel on positiivne mõju sellele hinnangule.

Kõige rohkem suurendab kindlustunnet valveteenuse kasutamine. Paraku jäetakse leping turvaettevõttega sageli sõlmimata lootuses, et ehk minuga ei juhtu. Või arvatakse, et “aga minult pole ju midagi varastada”.

Mult pole midagi varastada

Turvafirma G4S andmetel tungivad vargad kõige tihedamini just n-ö keskmistesse Eesti kodudesse. Ja varastada on sealt piisavalt – pikanäpumeeste saagiks langevad väärisesemed, ehted, kodutehnika jms “tavalisena” tunduvad esemed. Esmapilgul tühisena tunduv kahju võib tegelikult ulatuda tuhandetesse eurodesse. Rääkimata vastikust tundest, et keegi on su asjades sobranud ning elamise segi pööranud.

Koduvalve teenus algab 23 eurost kuus. Selle raha eest on kodu ööpäevaringselt juhtimiskeskuse valve all, häire korral sõidab vajadusel kohe välja patrull, kes omanikku olukorrast teavitab ja vajadusel ka politsei või päästeteenistuse välja kutsub. Kui häire on tekitatud kogemata, saab selle minuti jooksul salasõnaga tühistada. 

Turvamees ei saa midagi teha?

Ühe põhjusena, miks turvafirmaga leping sõlmimata jäetakse, tuuakse välja ka arvamus, et mis see turvamees ikka teha saab. Selleks ajaks kui patrull kohale jõuab, on pätid ammuilma läinud. Olgu infoks öeldud, et G4Sil on üle Eesti 70 patrulli ning keskmine kohalejõudmise aeg seitse minutit.

Tegelikult on turvateenus ka ennetava loomuga. Kui kasutad koduvalveteenust, on tõenäosus, et varas valib sihtmärgiks sinu kodu, üsna väike. Tavaliselt langevad varaste saagiks just need kodud, kus ei kasutata turvameetmeid.

Kaitseta kodu on varastele kerge saak. Seega – kui oled seni mõelnud, et ehk ei jutu midagi, mõtle uuesti. Varas võib sinu kodu välja valida just seetõttu, et kodul puudub valvesüsteem, naabril on aga valvest teada andev plafoon uksel vilkumas.

Kui tõesti peaks juhtuma, et koduvalve ei suuda vargust ennetada või ära hoida, hüvitab G4S koduvalve turvagarantii korras kliendile tekkinud kahjud. Täpselt nii enesekindel ongi turvafirma oma töös.

Turvateenus kaitseb ka tulekahju eest

Kantar Emori uuringus kaardistatud riskidest hindasid küsitletud kõige olulisemaks tulekahju riski. Tasub teada, et turvafirmaga sõlmitud koduvalveteenuse leping ei tähenda ainuüksi kaitset varguse või vandaalitsemiste eest. See annab kinnisvara omanikule võimaluse reageerida kiiresti ka tulekahju puhkedes, sest turvasüsteemiga on võimalik ühendada suitsu- või vinguandur, mis edastab tulekahju korral signaali otse turvafirma häirekeskusesse.

Olemas on ka samasuguse võimekusega veelekke- ja gaasiandurid. See tähendab, et vaid mõnikümmend eurot kuus võib päästa kümneid tuhandeid maksva parkettpõranda või lausa hindamatu väärtusega kodu ja inimelu.

Koduvalve valvab ka lemmiklooma

Kui oled toakoera või muu lemmiklooma omanik, pead mõlema ka oma lemmikule – tuleohu eest vajab kaitset temagi. Valvesüsteemi küljes olev suitsu- ja vinguandur on valves ööpäevaringselt ja võib ohu korral päästa ka looma. Ükski kindlustus ega uus lemmik vana kaotust ei korvaks.

Lisaks eelnevale on koduvalvega muuseas võimalik liita ka mitmeid mugavusteenuseid, nagu näiteks kütte- ja temperatuuriandurid, väravate avamine jms. Seega tasub enda kodu turvalisust ja meelerahu hindavatel koduomanikel valveteenusele kindlasti mõelda ja kaaluda, kas kuni paarikümne eurone väljaminek kuus on tõesti oma kodu kaitsmiseks liiga suur summa.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.