G4S blogi

Miks tuleb suitsu- ja vingugaasianduri vanusel silm peal hoida?

Foto: Shutterstock.

Nii, nagu poes süüa ostes jälgid, ega selle “kõlblik kuni” kuupäev möödas pole, tuleb samamoodi kuupäeva jälgida ka suitsu- ja vingugaasiandurit soetades.

Vaata “parim enne” kuupäeva

Praeguseks on suitsuandur kodudes kohustuslik olnud juba üle 10 aasta. Paraku ei teata, et suurema osa andurite eluaeg on 7–10 aastat. Ja on ka neid, mis kestavad oluliselt vähem, näiteks kolm aastat.

Kodudes andurite olemasolu kontrollimas käivad päästeametnikud puutuvad pahatihti kokku olukorraga, et andurid on majapidamises küll kenasti olemas, aga “parim enne” kuupäev on ammuilma ületatud. Anduri vanuse leiad seadmelt või selle kasutusjuhendilt.

Nublu suitsu- ja vingugaasianduri tagaküljelt leiab kerge vaevaga seadme tootmise ja “parim enne” kuupäevad (manufactured ja replaced by).

Miks vana andur ei kõlba?

Suitsu- ja vingugaasiandurite eluiga sõltub sellest, milliseid sensoreid anduri valmistamisel kasutatud on. Vastavalt olemasolevatele sensoritele määrab tootja ka anduri eluea (keskmiselt on see 3–10 aastat).

Aja jooksul sensorite tundlikkus väheneb ja vananenud andur ei pruugi suuta õigel hetkel ohtu tuvastada ning õnnetusest teada anda. Seega – et andur vajalikul hetkel ikka “vormis” oleks, tuleb kindlasti sellele märgitud kuupäeval silm peal hoida.

Vaheta vana andur ümber

Kes soetab suitsu- ja/või vingugaasianduri poest, peab alati pakendilt vaatama, millal andur on toodetud ja kui pikk on selle kasutusiga. Kui juhtub, et koju on toodud andur, mille tööiga on juba lõppenud, saab selle poes uue vastu ümber vahetada.

Näiteks G4S Eesti nutika suitsu- ja vingugaasianduri Nublu kasutusiga on seitse aastat ning pärast Nublu soetamist ei pea omanik muretsema uue anduri hankimise või selle eluea lõppemise pärast. G4S pakub Nublule garantiid nii kaua, kuniks klient teenust soovib.

Kui “parim enne” aeg käes, saadab turvaettevõte kliendile uue Nublu. Seega jääb kliendil endal ära anduri vanuse jälgimise ning poodi uue järele mineku vaev.

Nublu anduriga ei pea sa ise seadme kontrollimisega pead vaevama, kuna Nublu saadab iga teatud aja tagant juhtimiskeskusesse ise oma seisukorrast infot.

Kanna anduri eest hoolt

Et seade määratud aja vastu peaks ning ohust kindlasti hoiatada suudaks, ei piisa pelgalt aparaadi vanuse jälgimisest. Andurit tuleb ka regulaarselt hooldada ehk pühkida sellelt õrnalt näiteks tolm ja mustus.

Teatud aja tagant on vaja kontrollida ka andurite töökorras olekut. See annab veendumuse, et seade on töökorras. Näiteks Nublu annab oma töökorras olekust G4Sile ise automaatselt teada vähemalt kord kuus. Suurema kindluse saamiseks võib seadet muidugi testida ka käsitsi, vajutades anduril olevat testnuppu.

Seda, et testsignaal on turvaettevõtte juhtimiskeskusesse kohale jõudnud saad kontrollida G4S e-teenindusest minu.g4s.ee.Nublu kohta saad täpsemalt lugeda siit.

Märksõnad: , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.