Millist kasu toob väikeettevõtjale valvelahendus?

Foto: Shutterstock.

Üheks Eesti majanduse väga oluliseks veduriks on kahtlemata väikeettevõtjad, kes pakuvad tarbijaile igapäevaselt vajalikke teenuseid ning tooteid.

Pole vahet, kui suur on ettevõte või missugune on selle tegevusala – firma vara on alati hindamatu väärtusega. Seetõttu ei tohi ka mikroettevõtja kahe silma vahele jätta turvariski maandamist.

Vara väärtus võib olla hindamatu

Igal ettevõttel on olemas füüsiline vara, mille olemasolu on firma toimimiseks vältimatu. Seetõttu peab juht peab läbi mõtlema, mis saab näiteks juhul, kui varastatakse ära mõni firma käigus hoidmiseks vajalik masin, paar arvutit või lõhutakse büroo aknad. Kas ettevõte saab pärast juhtunut tegevusega edasi minna või on tellimuste ja kokkulepete täitmine võimatu ning tähendab lausa pankrotiohtu?

Üks mis kindel – pikanäpumeeste pääsemine firma ruumidesse seab ohtu ettevõtte toimimise, seetõttu peab selle ohu eest end kindlasti kaitsma.

Arvesta tule- ja veekahjude ohuga

Sissemurdmine on kahtlemata valdkond, millele peab mõtlema, kuid see ei ole kaugeltki mitte ainus risk. Kaaluda tuleb ka seda, missugusel määral halvaks firma tegevust tule- või veeõnnetus. Sageli avastavad turvatöötajad häireteate peale kohale kiirustades varaste või tulekahju asemel eest hoopis veeavarii.

Neid kaht ohtu aitab vähendada firma sisekorraeeskirja ja evakuatsiooniplaani olemasolu. Kindlasti on riski hindamise juurde mõistlik paluda jõu ja nõuga appi keegi turvavaldkonnast. Kogenud spetsialist saab vaadata üle ruumid, selgitada välja võimalikud ohukohad ning anda asjatundlikku nõu protseduurireeglite ja eeskirjade koostamise juures.

Kaitse töötajaid ja kliente

Oht kaotada füüsiline vara on vaid üks riskidest, millega väikeettevõtjal tuleb arvestada. Hävinenud arvuti või üleujutatud põranda saab enamasti asendada uuega. Hoopis kehvem on asi, kui õnnetuses saab kannatada inimene.

Röövi või ka tule tekitatud varaline kahju võib olla raske kanda, aga töötajate hingeline ning kehvemal puhul ka füüsiline vigastus võib osutuda korvamatuks. Lisaks ettevõtte füüsilise vara eest hoolitsemisele peab ettevõtja vastutama ka oma töötajate ja klientide turvalisuse eest. Näiteks on paljude kohvikute, ilusalongide, poodide jne pidajad võtnud kasutusse paanikanupu, et ohu korral kiirelt abi kutsuda. G4S teeb ettevõtetele ka koolitusi, kuidas oma töötajaid ootamatute rünnakute eest kaitsta. 

Juhtuda võib igaühega

Üks sagedasem põhjus miks turvasüsteemi üles seadmist edasi lükatakse, on arvamus, et “minuga ei juhtu”. Tegelikult on oht, et juhtub, siiski alati olemas.

Seega – kui on vähimgi risk, et tööülesandeid täites saab kannatada mõni töötaja ja kasvõi üks varastatud tööriist, tuleõnnetuses või veeavariis kahjustunud ruum tähendab ettevõtte töö seiskumist, tuleks valvelahenduse paigaldamine esimesel võimalusel ette võtta.

Asjaolu, et turvarisk on maandatud, toob väikeettevõtjale kindlasti südamerahu. Lisaks aga on sel üks oluline väärtus veel. Mikroettevõtja peab tihti oma firmas olema nii direktor, büroojuht, logistik kui psühholoog samaaegselt. Kui on teada, et võimalikel turvaintsidentidel hoiab silma peal ning nende kohta edastab operatiivselt infot turvasüsteem, jääb rohkem aega tegeleda eelmainitud kohustustega.

Kui palju maksab aeg?

Tinglikult võib öelda, et ajalisa ning südamerahu läheb väikeettevõtjale maksma 39 eurot kuus. Täpselt selline summa tuleb välja käia G4S-i Väikeäri Nutivalve teenuse eest.

G4S-i Väikeäri Nutivalve on väikeettevõtete vajadustega sobiv valveteenus, millel on fotokaameraga liikumisandurid. Häire korral saadavad need pildi otse ettevõtte kontaktisiku nutiseadmesse ja häireteate ka G4S-i juhtimiskeskusesse, kust ekipaaž vajadusel viivitamatult välja saadetakse. Pilti hetkeolukorrast saab ettevõtte esindaja nutiseadmest vaadata loomulikult ükskõik millal ja kus.

Oluline lisafunktsionaalsus on võimalus teha ettevõttes toimuvast suvalisel fotol. Videokaamerad on kallid ning eeldavad palju salvestusruumi, talletatava info maht on suur ning enamjaolt ei ole seda vaja.

Nutivalve fotolahendus annab võimaluse saada kõige olulisemat infot. Kas pood on juba avatud? Kas kuller on kohal? Kas tuled ikka said kustutatud? Olulised pisiasjad, mis muidu eeldaks telefonikõnet või kohaleminekut on nutiseadmes hetkega kättesaadavad.

Lisaks on Väikeäri Nutivalve abil võimalik kaugjuhtida elektriseadmeid ning süsteemiga saab siduda veelekke- ja olmegaasiandurid, et neist tekkivat võimalikku kahju ära hoida. Andurid töötavad isegi juhul, kui süsteem pole valve alla pandud.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.