G4S blogi

Nublu suitsu-ja vingugaasiandur päästis Jõhvis pererahva ja lemmikloomad

Foto: Nublu.ee.

Esmaspäeval päästeti Jõhvis asuv eramu mahapõlemisest, sest köögist alguse saanud tulekahjust andis varakult teada suitsu- ja vinguandur Nublu, mis tulekahjuteate turvaettevõttele G4S edastas.

8. märtsil kell 17.57 sai turvaettevõtte G4S juhtimiskeskus teate tulekahjust Jõhvis Põllu tänaval asuvast kahekorruselisest eramust. Nublu suitsu- ja vinguandur andis kõige kõrgema vingugaasi häireteate. Juhtunust informeeriti kohe maja peremeest ja saadeti kohapeale G4Si patrull.

Turvatöötaja jõudis kohale mõne minutiga ja temaga samaaegselt ka päästjad. Elanikud olid omal käel majast välja saanud, kuid päästjatel tuli hoonest ära tuua kaks kassi.

Esialgsel hinnangul sai tulekahju alguse köögist elektripliidi juurest ja arvatavasti elektrijuhtmetest. Tules hävis köök ja terve maja sai tahmakahjustusi.

Tänu Nublu andurile ning G4Si ja päästjate kiirele reageerimisele õnnestus majas olnud inimesed ja lemmikloomad päästa.

Nublu suitsu- ja vinguandur töötab nii, et saadab lisaks valjule alarmile häireteate G4Si juhtimiskeskusesse, kes võtab kliendiga ühendust ja küsib, kas on abi vaja. Vajadusel saadetakse appi lähim patrull või vabatahtlikud päästjad. Kui on põhjust kahtlustada reaalset tulekahju, siis teatatakse juhtunust kohe hädaabinumbrile 112. Sellist lahendust kasutab 25 000 pere üle Eesti. Sarnasel põhimõttel töötavad valvesüsteemidega ühendatud suitsu- ja vinguandurid.  

1. märtsist on vinguandur kohustuslik kõikides hoonetes, kus on gaasiboilerid ja tahkeküttel kütteseadmed ehk ahjud, kaminad ja puupliidid. Vinguandurite paigaldamisel tuleb rangelt lähtuda tootja juhistest ehk kasutusjuhendist. 

Loe vingugaasist ja vinguanduritest lähemalt siit!

Kui soovid Nublu andurit tellida, siis mine sellele lehele ning trüki sisse kood GEENIUS. Sel viisil saab Nublu oma koju ilma liitumistasuta.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.