G4S blogi

Pilk reaalsusesse: Kas kaamera suvilas on ikkagi piisav kaitse?

Foto: Scanpix/Virumaa Teataja/Marianne Loorents.

Suvilate ja maamajade omanikud pöörduvad sageli G4Si poole sooviga oma hoovi paar kaamerat üles seada, et sedasi vara varguste eest kaitsta. Mistahes turvalahenduse puhul tasub esimese asjana aga mõelda sellele, milline on paigaldatud seadmete reaalne kasu.

Kas ainult kaamerast on abi?

G4S külastab aastas erinevaid messe ja väliüritusi, kus inimestel on võimalik erinevate turvalahendustega tutvuda ja kodu ohutust puudutavate küsimustele vastuseid saada. Turvafirma kommunikatsioonijuhi Reimo Raja sõnul pöörduvad inimesed sageli tema või mõne teise kolleegi poole sooviga paigaldada suvilasse või eramajja “paar kaamerat”, et sedasi turvalisust tõsta.

“Hakkame siis inimesega arutama, et miks neid kaameraid vaja on, mis on lõplik eesmärk, mida soovitakse saavutada,” rääkis ta. Põhjuseks tuuakse Raja sõnul kindlustunde tagamist, et varguse korral on videokaamera salvestised olemas, aga ka soovi kaitsta hoovis olevaid esemeid.

Mida ikkagi oma suvila või kodu kaitseks tegema peaks?

Raja sõnul on tal sellistele klientidele enamasti kaks soovitust. “Esiteks korja hoovis väärtuslikumad asjad kokku ja pane kindlasse kohta varju alla, kui sa ei taha, et neid ära ei varastataks. Ja kui inimesel on tõesti soov oma kodu või suvilat kaitsta, siis tuleks selleks paigaldada läbimõeldud valvesüsteem, mis annab probleemist ka turvafirmale teada, kes saab kohe reageerida,” sõnas ta. “Kaamerad on üks osa valvesüsteemist.”

Valdavalt himustavad vargad seda kraami, mis on majas sees, mistõttu tasuks hoonele paigaldada valvesüsteem, mis annab märku nii sissemurdmisest kui ka tulekahjust.

“Uks avati, häire rakendus, valveteenuse kasutajat informeeritakse, turvatöötaja sõidab – see on see, mis tagab sinu vara allesjäämise ja kindlustunde, sest ka varas teab, et turvatöötajad on peagi saabumas. Kaameraid tasub hoovi paigaldada, see annab videosalvestise näol väärtuslikke asitõendeid või võimaldavad juba distantsilt vaadata, mis häireteate põhjuseks on.”

Tihti on kaamerasalvestistest abi isegi enne varguse toimepanekut kahtlaste isikute tuvastamisel. “Sageli tulevad vargas eelnevalt luurele ja käiakse majahoovides ringi luusimas, kui omanikku kodus pole, et vaadata, mida annaks minema vedada,” selgitas Raja.

Samuti juhtis Raja tähelepanu sellele, millal üks koduomanik selle kõige peale mõtlema peaks. Selle kohta tasub aga lähemalt lugeda juba siit artiklist!

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.

Populaarsed lood mujal Geeniuses