G4S blogi

Pliidil põlema läinud kana ja kõrbenud toit: suitsuandur päästis kaks majapidamist

Foto:G4S.

Sel nädalal on G4S saanud kaks väljakutset seoses pliidile jäänud toiduga. Kõige hullemast hoidis tekkinud olukordades ära see, et majapidamistes oli olemas suitsuandur.

Kõrbema läinud söök tekitas tuleohu

Esmaspäeval andis Tallinnas, Mahtra tänaval, maja 3. korrusel asuv korter häire, millele reageeris G4S-i patrullekipaaž. Teele asudes ei saadud korteriomanikuga ühendust. Kuna tuld polnud kohale jõudes näha ega suitsu tunda, taastati häiresüsteem, mis kohe uue tulehäire andis.

Patrull kontrollis uuesti korteri ümbrust ning kuulis inimese köhimist. Korterist keegi ei vastanud ja kohale kutsuti päästeamet, kes kuulas saabudes G4S-i turvatöötajate selgitusi ning kutsus välja ka politsei ja kiirabi. Seejärel sisenes päästeamet ukse avamise teel korterisse.

“Korteris oli tugevalt alkoholijoobes meesterahvas, kes oli teinud süüa ja jäänud magama. Kõrbema läinud söögist tõusis suitsu, mis pani tööle suitsuanduri,” selgitas G4S-i teenindus- ja juhtimiskeskuse direktor Reiko Tääker.

Leeke ei olnud ning korter kahjustada ei saanud. Korteris viibinud meesterahvas oli käitumiselt väga agressiivne ning kiirabil enda tervist kontrollida ei lubanud. Kuna isik käitus ebaadekvaatselt ja agressiivselt, oli põhjust arvata, et ta on ohtlik nii iseendale kui ka teistele ning politsei võttis ta kaasa tervisekontrolli toimetamiseks.

Kanakoivad pliidil

Teisipäeval andis Harju maakonnas, Kulna külas, eramusse paigaldatud suitsu- ja vingugaasiandur Nublu tulehäire. Kuna omanik telefonile ei vastanud, siis sõitis kohale patrullekipaaž. Patrulli teel olles helistas omanik ja andis teada, et ilmselt unustas ta kanakoivad pliidile ning need on kõrbema läinud.

G4S informeeris kohe ka päästeametit. Patrull nägi kohale jõudes, et ruum on suitsu täis, kuid leeke polnud. Peagi saabunud päästeamet avas ukse. Pliidil oli kõrbenud toit, kuid õnneks põlema midagi ei läinud. Turvatöötajad tuulutasid ruume ja jäid omanikku ootama.

“Seekord olid kahjud väikesed, kuid palume inimestel olla ettevaatlik ja ühtlasi tuletame meelde, et suitsu- ja vingugaasiandurid on kohustuslikud ja võivad päästa sinu elu,” võttis õnneliku õnnetuse kokku Tääker.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.