G4S blogi

Rannahooaeg on käega katsuda: Tallinna avalikud rannad valmistuvad suveks

Teisipäeval, 1. juunil alustavad Tallinna avalikes supelrandades igasuvist valvet G4S rannavalvurid. “Tegemist on meie varasemast tuttava usaldusväärse partneriga, kes võitis ka selle aasta riigihanke randades järelevalve teostamiseks järgneval neljal aastal,” ütles munitsipaalpolitsei ameti juhataja asetäitja Janek Lass, kelle sõnul alustab rannavalve oma tööd olenemata ilmast.

“Loodame, et järgmine nädal toob kaasa soojemat ilma, et inimesed saaksid hakata rannas suverõõme nautima.”

Rannavalvurid on hooajaks valmis

Kokku on suvisel hooajal randades abiks ligi 40 rannavalvurit, neist neli pikimate rannaaladega Stroomil ja Pirital, ülejäänud kohtades on korraga kohal kaks G4S töötajat. Igas punktis on ka rannameedik, kes vajadusel esmaabi annab.

“G4Si vetelpäästjad on rannahooajaks valmis. Viimastel nädalatel oleme tegelenud uute päästjate väljaõppe ja randades ettevalmistustöödega,” ütles G4S Eesti rannavalve juht Henry Seemel. 

Uuendati rannamärgistust

Sel hooajal võib Tallinna randades näha lillat värvi lippu, lisaks tuntud rohelisele, kollasele ja punasele.

“Lilla lipp tähendab, et vees on reostus, näiteks sinivetikas, ja ujuma minna ei soovitata.” selgitas Seemel. Puna-kollaste lippudega tähistatakse vetelpäästjate valvatav ala. Need lipud lehvivad siis kui on rannavalve tööaeg. “Lisaks andsime kõikidele rannavalve staabimajakestele uue värvikatte,” lisas Seemel.

Teisipäeval teevad supelrandades ringkäigu mupo ja G4S esindajad veendumaks, et valmisolek suviseks rannahooajaks on olemas.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.