Sul on kodus ahi, puupliit või kamin? Siis on sul vaja nutikat andurit

Alates 2022. aasta 1. jaanuarist on kõikides tahkeküttega majades kohustuslik suitsu- ja vingugaasiandur. Õnnetus ei hüüa tulles ning ka pealtnäha süütust seigast alguse saanud tulekahju või vingugaas võib põhjustada väga traagilisi tagajärgi, eriti suur on see oht tuleasemega hoonetes. Kui tunned end ära ahju, kamina või pliidiga maja või korteri omanikuna, siis tasub kiiremas korras oma koju see andur hankida.

Üheks heaks valikuks on kasutajate seas kõrgelt hinnatud ning tunnustatud usaldusväärne suitsu- ja vingugaasiandur Nublu.

Kuhu Nublu andur paigaldada?

Enne suitsu- ja vingugaasianduri paigaldamist tuleb loomulikult tutvuda tootjapoolsete juhistega. Et tagada Nublu anduri võimalikult suur efektiivsus, tuleb see asetada õigesse kohta. Valesse kohta paigaldatud andur ei pruugi õigel ajal ohust märku anda ning nii võivad ohtu sattuda ühtaegu nii majas viibijate elud kui ka nende vara.

Tavaliselt paigaldatakse andur lakke. Seda just seetõttu, et vingugaasi molekulid on õhu molekulidest kergemad ning tõusevad soojas toas esmalt lae alla. Kui andurit lakke panna ei saa, siis tuleb see kinnitada seinale, aga võimalikult lae lähedale, igal juhul ustest ja akendest kõrgemale.

Kui vingugaas on valla pääsenud, siis lõpuks seguneb ta toas oleva õhuga ning vallutab kogu ruumi. Teoorias võiks ju anduri ka laua peale panna, ent selleks ajaks kui vingugaas nii madalale jõuab, võib olla juba liiga hilja. Mida varem ohust teada saad, seda parem.

Tahkeküttega maja omanikul tasub kindlasti jälgida, et andur ei oleks ka ahju või kamina kohal, sest see rikub seadeldist ning anduri eluiga võib lüheneda. Ühtlasi loob see eelduse sagedasemateks valehäireteks. Anduri ees ei tohi olla õhu liikumist takistavaid objekte, samas ei tohi andur paikneda ka ventilatsiooniava lähedal.

Kuidas Nublu andur töötab?

Nublu suitsu- ja vinguagaasiandur töötab patareitoitel ning annab tekkinud ohust esmalt märku valjuhäälse helisignaaliga. Seejärel saadetakse G4S juhtimiskeskusesse teade, mille peale tehakse Nublu kliendile kontrollkõne. 

Miks nii? Sest kui klient ei peaks juhtumisi kodus olema või miskipärast jääb tal anduri helisignaal kuulmata, siis saab ta telefonikõne teel ohust kiiremini teada. Kui kliendi meelest on see vajalik, saadab G4S olukorda kontrollima patrullekipaaži või vabatahtlikud päästjad. Kui klient ei peaks aga vastama, sõidab patrull sellegipoolest kohale olukorda kiiresti üle kaema. 

Andur jagab vingugaasi hulga neljaks erinevaks tasemeks ning annab vastavalt taseme astmele sellest erinevalt märku. Esimese taseme puhul saadab G4S SMSi. See on Nublu madalaim häiretase, mis tähendab, et pikema aja jooksul on toas olnud madal vingugaasi tase. Kõrgemate häiretasemete korral võetakse ühendust juba telefoni teel. 

Häire korral tuleb kohe aknad-uksed tuulutamiseks avada ning kõik majas viibijad õue värske õhu kätte toimetada. Võimalusel tuleks vingugaasi allikas likvideerida. Näiteks kui toit on ahjus kõrbema läinud, siis tuleb ahi viivitamatult kinni panna, toit sealt välja võtta ning aken võimalusel avada. Kui kellegi elu või tervis on ohtu sattunud, tuleb helistada Päästeametile numbril 112.

Nublu andur toimib ka suitsuandurina. Andur mõõdab regulaarselt oma patarei laetust ja kui see peaks tühjenema, antakse sellest automaatselt G4S juhtimiskeskusele teada. Seejärel helistatakse kliendile ning lepitakse kokku uue patarei kohalesaatmine, mille hind sisaldub teenuse kuutasus.

Kui soovid Nublu andurit tellida, siis mine sellele lehele ning kasuta koodi GEENIUS. Nii saad Nublu oma koju ilma liitumistasuta.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.