Terrassile roninud varas pistis korteriomanikku nähes jooksu

Akent lahti kangutanud varas pidi plehku pistma.Foto: Shutterstock

Tuulutusasendisse või lahti jäetud aknad on pikanäpumeestele hea saak, isegi kui sissemurdmiseks tuleb ronida mööda rõdusid kolmandale korrusele. Seda tõendab Tallinna kesklinnas aset leidnud lugu. 

Paar aastat tagasi oli kesklinna korterelamus kentsakas juhtum, kui elanik kuulis öötundidel terrassil veidrat sahinat ning avastas asja uurima minnes akna tagant kutsumata külalise. Varas proovis nimelt kangiga tuulutusasendisse jäetud klaasist rõduust lahti muukida. Naisterahvas pani tule põlema, mille peale pikanäpumees ehmus, mööda rõdu alla ronis ning siis jooksu pani. 

Kuigi seekord läks õnneks ja varas sisse ei saanud, võttis naisterahvas järgmisel päeval G4Siga ühendust ja lasi oma kodule valvesüsteemi paigaldada. 

Aknast murti kaks aastat tagasi sisse ka Tondi kahekorruselisse hoonesse. Korterisse äsja kolinud noorpaar avastas pärast nädalavahetusel maal käimist, et esimese korruse aken on lahti kangutatud ning korter pea tühjaks tehtud. Kuna korteris turvasüsteemi ei olnud ning juhtunut keegi ka pealt ei näinud, pääsesid vargad paraku puhaste kätega. 

Politsei- ja Piirivalveameti andmed kinnitavad, et paigaldatud valveseadmed või turvafirmade teenuste kasutamine vähendab riski langeda varguse ohvriks. Kui G4Si Koduvalve häire käivitub, siis pistab sissetungija jooksu. Enamasti jõuab kiiresti tegutsev patrull varga ka kinni nabida. Kui pätt jõuab siiski midagi kaasa haarata ja põgeneda, siis hüvitab G4S sulle turvagarantii korras tekitatud kahju. 

Materiaalse kahju saab inimesele hüvitada, kuid emotsionaalse traumaga on lood keerulisemad. Viimase kümnendi jooksul on 77 tuhat eestlast pidanud koju saabudes avastama, et nende eluaset on käinud uudistamas kutsumata külaline. Suur osa ohvritest ütleb, et kõige hullem on seejuures emotsionaalne kahju ja turvatunde kadumine. 

Politsei soovitab pimeduse saabudes tõmmata ette kardinad ning kodust lahkudes või magama minnes sulgeda aknad ja lukustada uksed. Kui kahtlustad, et keegi luusib su akna all kurjade kavatsustega, helista hädaabinumbril 112. 

Kui sina või keegi sinu lähedastest on sissemurdmise üle elanud ja tekib tahtmine muret jagada, tasub võtta ühendust Ohvriabiga. Helistades ohvriabi kriisitelefonil 116006, saab helistaja emotsionaalset tuge ja psühholoogilist esmaabi. Numbril 6604500 saab registreeruda psühhosotsiaalseks nõustamiseks. 

Ära jää murega üksi, otsi julgelt abi! Rohkem infot leiad SIIT

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.