G4S blogi

Turvafirma selgitab: miks on ehitusjärgus majad varastele eriti heaks sihtmärgiks?

Foto: Shutterstock.

Tark koduomanik teab, et koduvalve paigaldamise peale tuleks mõtlema hakata juba enne vundamendi valamist.

Nutikamad kliendid on vahetevahel pöördunud G4Si poole küsimusega ehitusjärgus hoonele valvesüsteemi paigaldamise kohta – kui vara siis ikkagi valvesüsteemi üles peaks panema?

Millal on õige aeg valvesüsteemi paigaldamiseks?

Ehitusjärgus majale valvesüsteemi paigaldamine on tasapisi populaarsust kogumas, mis annab aimu sellest, et koduomanikud mõtlevad kodu turvalisuse peale juba enne maja valmimist. “Põhimõtteliselt tasuks ehitusjärgus majale panna valve peale kohe, kui karp n-ö kinni läheb,” sõnas G4Si kommunikatsioonijuht Reimo Raja. Põhjus selleks on väga lihtne.

Asja iva seisneb Raja sõnul selles, et tõenäoliselt ei ladusta inimene mitte kunagi hiljem oma majas sellises väärtuses esemeid nagu siis, kui ta seda ehitab. “Küll tuuakse majja parketti või lükatakse lihtsalt euroalusega täiesti uus katel katuse alla, sest küll varsti katlamees tuleb paigaldama. Neid juhtumeid on küll ja veel, kus juba selsamal ööl veetakse see katel minema ja eks inimene saab siis pärast nuputada, et kas vargus oli seotud ehitusmeeste või kellegi täiesti tundmatuga,” rääkis Raja.

Sa ei hoia kunagi hiljem nii palju väärtuslikke asju korraga ühe katuse all

Ehitusmaterjalid, tööriistad ja kõik muu säärane on varastele eriti magusaks saagiks, kuna enamik inimesi ei eelda, et ehitusjärgus hoone ööseks valve alla pannakse. Muidugi on variant, et tööpäeva lõpus pakivad töömehed kõik oma tööriistad ja varustuse kaasa ning objektile ei jää justkui midagi väärtuslikku. Kuid alati ei pruugi inimene esimese hooga taibatagi, mida väärtuslikku ta valveta ja pooleliolevas hoones ladustab.

Kahjuks on G4Sil sääraseid näiteid reaalsest elust küllaga. Ühest ehitusjärgus majast varastati lausa kaks korda järjest. Pärast esimest vargust – minema viidi elektrikilp – asus pereisa otsima infot valvesüsteemide ja turvalukkude kohta. Ent enne kui ta oli jõudnud midagi ette võtta, murti eramusse uuesti sisse. Teisel korral viidi minema juba pooleldi paigaldatud kallis tammeparkett, millest vargad osa isegi üles võtsid.

Kaks vargust ühe nädala jooksul, mida õigeaegselt paigaldatud valvesüsteem oleks saanud ennetada. Kusjuures ehitusjärgus hoonesse on võimalik valvesüsteem paigaldada ka sedasi, et see ehitusprotsessi praktiliselt ei sega. Võibolla tuleb ühes etapis andur hetkeks kilekotiga katta, et näiteks seinu värvida, kuid kindlustunne ja turvalisus kaaluvad säärased väikesed ebamugavused selgelt üle.

Uuri G4Si koduvalve kohta lähemalt siit.

Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.