G4S blogi

Uuring: 40 000 eesti suvilat on ilma suitsuandurita

Paraku on suur hulk eesti suvilaid potentsiaalses tuleohus.Foto: Shutterstock

Kuigi pärast koroonakriisi algust on paljud inimesed hakanud rohkem suvilates aega veetma, pole tihtipeale hoonetesse endiselt suitsuandurit paigaldatud, mistõttu on see otsene oht inimeste elule ja tervisele.

G4Si hiljuti läbi viidud uuringust selgus, et suitsuandur on olemas 95% Eesti leibkondadest, kuid ligi 40 000 suvilat on ilma suitsuandurita. Kose vallas suvilat pidav 56-aastane Tõnu (nimi muudetud –toim.*) sõnas, et külastab maakodu pea igal nädalavahetusel kevade keskpaigast kuni sügiseni. Mees tunnistas, et ta pole sinna suitsu- ega vingugaasiandurit paigaldanud. “Ma ei ole seda siiani tähtsaks pidanud,” ütles ta. “Ilmselt on põhjuseks see, et siiani ei ole õnnetust juhtunud.”

Päästeameti andmetel on aga suvilates tärganud tulekahjusid omajagu. Eelmise aasta aprillis saabus päästjatele teade, et Saku vallas Metsanurme külas põleb suvila. Päästjate saabudes oli suvila katusest leek väljas, õnneks inimesi majas ei viibinud. Hävis ligi pool hoonest. Tekkepõhjuseks arvati olevat rike elektrisüsteemis.

Samal päeval said päästjad ka väljakutse Saue valda Laitse külla, kus põles suvila. Saabudes sai selgeks, et lausleegis põleb kahekordne hoone ning tuli oli juba levinud ka kõrvalhoonele. Elanik oli majast ise välja saanud, kuid püüdes iseseisvalt põlengut kustutada oli ta viga saanud ning kiirabi toimetas ta haiglasse. Suvilast jäid alles vaid varemed. Ka see põleng sai alguse elektrisüsteemi rikkest. 

Et kaitsta nii ennast kui oma maakodu, tuleks hoonesse paigaldada andur. Suvilatesse on ideaalne valik nutikas suitsu- ja vingugaasiandur Nublu. Andur saadab GSM-sidega suitsu või vingugaasi taseme tõusmise korral lisaks hääleka häire andmisele teavituse ka G4Si juhtimiskeskusesse, kust majaomanikuga juba kiirelt ühendust võetakse. 

Seade tagab sulle turvatunde ka siis, kui oled maakodust eemal või hoopis levist väljas. Kui sa ei peaks mingil põhjusel lähima kolme minuti jooksul telefonile vastama, saadetakse automaatselt välja patrullekipaaž ja reaalse ohu korral informeeritakse ka Päästeametit. G4S teeb koostööd ka vabatahtlike päästjatega, kes häire korral appi saavad tulla – nii saad olla kindel, et abi õigel ajal kohale jõuab. Nublut on lihtne suvilasse ise paigaldada ja ta sobib igasse majapidamisse. 

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.