G4S blogi

Vingugaasiandur on kohustuslik: miks, kellele ja millal?

Kuna tulekahju ei hüüa tulles, peaks lisaks põhielukohale paigaldama vingugaasianduri ka enda suvilasse või maamajja.Foto: Shutterstock

Et vähendada vingumürgituse ja sellest põhjustatud surmade arvu, peab alates selle aasta märtsist vingugaasiandur olemas olema kõikides tahkeküttega majades. See tähendab, et kui majas on sees ahi, kamin, pliit või isegi saunakeris, tuleb kindlasti paigaldada ka vinguandur. 

Lisaks kodudele, kus inimesed pidevalt sees elavad, peavad vinguanduri kiiremas korras endale hankima suvilate ja maakodude omanikud. 

G4Si läbi viidud hiljutisest uuringust selgus, et vinguandurit kasutab oma majas kõigest 27% suvila omanikest. Kuna tulekahju ei hüüa tulles, juhib G4Si kommunikatsioonijuht Reimo Raja tähelepanu sellele, miks ikkagi peaks enda suvilasse vinguanduri hankima. 

Naabritele ei saa lootma jääda

Kuna üldiselt inimesed suvilates või maakodudes aastaringselt ei viibi, ei ole nad tihtilugu ka kursis sellega, mis seal parasjagu toimub. Naabrite olemasolul võib loomulikult ka neilt vahel uurida olukorda, kuid sellest ei pruugi alati piisata ja ainult naabritele lootma jääda ei ole just kõige nutikam. 

Reimo Raja sõnul on mõistlik kasutada sellist vinguandurit, mis tuleohu korral saadab automaatselt info sellest ka turvafirmale. Täpselt nii teeb näiteks Nublu suitsu- ja vinguandur. Taolistel juhtudel saadab turvafirma kellegi alati olukorda kontrollima.

“Ka siis, kui suvilat renditakse aeg-ajalt välja, tuleks kahtlemata kasutada tuleohutusseadmeid, mis annaksid suvilaomanikule kohe teada, kui seal peaks suitsu või vingu tekkima. Jällegi saab lähima turvatöötaja või vabatahtlikud päästjad olukorda kontrollima saata,” räägib Raja. 

Tegutse kohe

“Kui vargad valivad, mida nad suvekodust võtavad, siis tuli võtab kõik ja seepärast on oluline avastada tuleoht võimalikult varakult,” toonitab Raja. 

Kõiki võimalusi, kust tulekahju võib alguse saada on ette näha keeruline, olgu selleks näiteks seina sees olevad juhtmed, märkamatu pragu küttekoldes või elektriseadme ootamatu rike. 

Just selliste olukordade vältimiseks on välja töötatud suitsu- ja vinguandurid, mis tuleohust esimesel võimalusel märku annavad. Kõige olulisem on ju siiski inimesed ja koduloomad päästa ning suurem varakahju ära hoida.

Nublu on andur, mis tuvastab nii suitsu kui vingugaasi. Rohkem infot selle kohta leiad nublu.ee. 

Anduri paigaldamisel järgi alati tootja juhiseid.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.