If Kindlustuse blogi

4 asja, mis kodus kindlasti enne pikemale puhkusele minekut ära teha

Foto:Shutterstock.

Praegusel puhkuste ajal siirduvad paljud inimesed oma suvilatesse või reisidele. Sellega seoses jäävad majad aga tihtipeale järelevalveta, mis tähendab mõistagi enne lahkumist sobivate abinõude rakendamist.

If Kindlustuse varakindlustuse tootejuht Veiko Sepp toob välja mõningad punktid, mida tasub enne kodust pikemaks ajaks lahkumist üle vaadata.

Vaata üle lukud ning aknad

Kui majale või korterile on paigaldatud korralikult lukud ning signalisatsioon, kaamerad või muusugune turvateenus, tuleb seda kindlasti kasutada. Lukud on iseenesestmõistetav teema, ent signalisatsioon tuleb ka peale panna.

Paljud turvafirmad ja teised teenusepakkujad pakuvad ka kaameraid või liikumisandureid, mispärast tasub telefon igaks juhuks puhkusel olles ligi hoida. Kui tuleb teade millestki kahtlasest, saab näiteks turvafirma minna asja üle vaatama.

Ära ei tohi unustada ka aknaid, mis tuleb koheselt enne lahkumist kinni panna ning katta kardinate või ruloodega.

Ära pelga naabritelt abi küsida

Kui naabritega on suhted head, võib kas nendega või mõne lähedasega teha väikese kokkuleppe, mille käigus nad regulaarselt sinu postkasti tühjendaks, võimalusel muru niidaks, õuevalgustust sisse lülitaks ning silma peal hoiaks.

Nii väheneb varguse risk, sest jääb mulje, et pererahvas või koduomanik pole kuhugi läinud.

Pane väärtuslikud asjad luku taha

Suvisel ajal jäävad ikka ja jälle hoovi peale jalgrattad, muruniidukid, tööriistad ning kõiksugune muu kallis tehnika. Kodust lahkudes, ka lühemaks ajaks, ei tohiks neid ripakile jätta.

Kui majal või korteril on olemas piisavalt suur kuur, garaaž või kelder, tuleks need sinna luku taha panna. Kui elatakse majas või ridaelamus, siis tuleb terassidelt ja hoovist asjad ära viia.

Ole sotsiaalmeedias ettevaatlik

Kaugemaid reisiplaane ning infot ei tasu sotsiaalmeedias levitada, sest see vihjab üsna otseselt kolmandatele ja soovimatutele osapooltele, et oled kodust eemal.

Ühtlasi tasuks vältida ka postitamast pilte, kus on näha majanumber, kodune sisustus või muu väärtuslik tehnika. Seda tuleb kindlasti rääkida ka lastele.

If on Põhjamaade juhtiv kahjukindlustusselts, kellel on Põhjamaades ja Baltikumis kokku üle 3,6 miljoni kliendi.

Märksõnad: , , , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.