If Kindlustuse blogi

5 asja, mida kodukindlustus katab, millele sa ei pruukinud üldse mõeldagi

Foto: Maria Ziegler (https://www.schluesseldienstvergleich.eu )

Kodukindlustuse vajalikkust märkavad inimesed tavaliselt siis, kui juhtub mõni õnnetus. Kindlustusjuhtumi korral organiseerib kindlustusselts remonttööd ning taastab koduomaniku kodu selle endisesse olukorda.

Suuremate õnnetusjuhtumite puhul on üpris selge, mis hüvitamisele läheb, ent tegelikkuses katab kodukindlustus ka tunduvalt rohkem kui esialgu arvata osatakse. Siin on mitmed kodukindlustuse alla kuuluvad asjad, millele sa ei pruukinud mõeldagi.

Võtmed ja lukud

Võtmete kaotamise või varguse korral tuleb koduomanikul reeglina vahetada välja kõik vajalikud lukud ning soetada uued võtmepaarid. If Kindlustuse kodukindlustus pakub kindlustuskaitset ka just sellisteks juhtumiteks. Isegi võtmete kaotamise puhul hüvitab kindlustusselts ukseluku vahetamise kulud ilma omavastutuseta, säästes sedasi majaomaniku närvirakke ja raha.

Seda fakti võiksid meeles pidada eriti just lastega pered, kuna sageli kipuvad võtmed taskust või kotist kaduma just pere väiksematel liikmetel. Ifi Kodukindlustuse klassik ja koguriski pakettidel on võtmete ja ukselukkude kaitse automaatselt olemas ning sellise kahju korral ei tule tasuda isegi omavastutust.

Seinad pole mingiks piirajaks

Kodukindlustuse kaitse ei hõlma enam ammu ainult hoonet ennast, kuigi osa inimesi ei pruugi sellest teadlikudki olla. Ifi koduse vara kaitse katab kahjud ka varale, mis asub rõdul, terrassil, panipaigas või isegi elamu hoovis. Seega pole vaja Ifi kodukindlustusega muretseda, kas tormi käigus hoovi jäänud esemed ikka kindlustuse alla kuuluvad.

Koduse vara kaitse laieneb muide ka väljaspool kodu juhtunud õnnetustele ehk katab isegi reisil olles kannatada saanud varakahjud. Selleks on kliendil võimalik valida kaitse ulatust, seda siis kas üle Eesti või Euroopa Liidu territooriumil.

Prillid ja pangakaardid

Kodukindlustuse varakaitse laieneb ka nägemisprillidele, mis hüvitatakse kadumise või purunemise korral kliendile ilma omavastutuseta. Lisaks prillidele hüvitatakse kodukindlustuse varakaitse alt pangakaardi varguse või kadumisele järgneva 48 tunni jooksul kaardiga tehtud ebaseaduslikud maksed või sularaha väljavõtmised kuni 1000 euro ulatuses. Mõlemad kaitsed kehtivad nii Ifi Klassik- kui ka Koguriskipaketis.

Kui kodus enam kuidagi elada ei saa

Vahel tuleb ette olukordi, kus mõne tõsise loodusnähtuse või muu õnnetuse tagajärjel pole inimesel enam oma kodus võimalik elada. Ifi kodukindlustuses on olemas kaitse ka selliste olukordade puhuks. Nimelt hüvitatakse õnnetusjuhtumi tagajärjel elamiskõlbmatuks muutunud koduomanikule ajutise elamispinna rendikulud kuni 6 kuu eest. Ka see kaitse on olemas nii Klassik- kui ka Koguriskipaketis.

Loe Ifi Kodukindlustuse kohta lähemalt siit!

If on Põhjamaade juhtiv kahjukindlustusselts, kellel on Põhjamaades ja Baltikumis kokku üle 3,6 miljoni kliendi.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.