If Kindlustuse blogi

6 asja, mida sa kodukindlustuse kohta kindlasti teadma peaksid

Kodukindlustus pole küll seadusega kohustuslik, aga arvestades, kui oluline asi on meie jaoks kodu, siis südamerahu ja turvalisuse huvides on kindlustuse omamine väga mõistlik, lisaks nõuavad seda kodulaenu korral kindlasti ka pangad. Kirjutamegi lahti kõige olulisemad asjad, mida kodukindlustuse puhul peaks teadma.

Millal nõuab pank kindlustust?

Koduga seotud laenude puhul on pankadel pea alati tingimustes sees kindlustamise nõue ning selle mittesõlmimine on oluline laenulepingu tingimuste rikkumine. Põhjendus on arusaadav – eluase on enamjaolt laenu tagatiseks ning selle kahjustumisel või hävinemisel on pangal oluline, et nende tagatis saaks taas oma väärtuse tagasi.

Samuti on kohustuslik kindlustada ka see kodu või hoone, mis on näiteks laenu lisatagatiseks.

Kui suure summa peale peaks kodu kindlustama?

Enamjaolt lepingus ei määrata konkreetset summat, vaid kindlustatakse taastamisväärtuse peale. Kindlustusselts võtab arvesse kodu suurust, asukohta ja muid tingimusi (hoone materjal, vanus jne) ning määrab selle järgi kindlustusmakse ning garanteerib omalt poolt, et õnnetuse korral taastatakse kodu õnnetusele eelnevasse seisukorda.

Seega pole vaja kliendil muretseda kindlustussumma määramisel, et kõik saaks ikka kaetud ka kõige halvemal juhul.

Kas kindlustada saab ka mitteeluruume?

Saab ikka. Kodukindlustuse alla kuuluvad nii maja, suvekodu, korter, ridaelamu, kõrvalhoone kui ka ehitusjärgus maja.

Kas kodukindlustus katab ainult õnnetusjuhtumi kahjud?

Enamikel kindlustusseltsidel on võimalik kindlustuskaitse alla panna väga palju erinevaid riske. If Kindlustusel on näiteks Koguriskipakett, mis lisaks peamistele juhtumitele (veekahjud, tulekahju, loodusjõud), maandab ka pea kõik muud võimalikud riskid.

Näiteks on koguriskipaketiga kaetud ehitusvigadest tingitud kahjud, samuti kahjud, mis saavad alguse vee sisse tungimisest hoonesse läbi katuse või muude konstruktsioonide. Kui on ostetud ka koduse vara kindlustus, katab koguriskipakett sinuga kaasas olevad asjad Euroopa Liidus kuni 1000 € ulatuses (sh nutiseadmed).

Mis on paketti kuuluv 24/7 koduabi?

If Kindlustuse koguriskipaketti kuulub väga oluline kaitse, mille nimi on 24/7 Koduabi. See tähendab, et kui kodus on näiteks purunenud veetoru, siis kindlustus aitab avarii kõrvaldada, olenemata päevast või kellaajast. Sama käib ka näiteks võtmete kaotamise ja lukuabi kohta, varga poolt lõhutud akna korral tuleb kohale valve kuni aknaava sulgemiseni ning veel mitmed muud kiiret reageerimist vajavad olukorrad.

Milline kindlustuspakett valida?

Kõige lihtsam on internetis vaadata, kui palju maksab kindlustus just sinu kodu jaoks. Näha on ka see, mida see katab ning kui suur on vahe erinevatel pakettidel. Sageli võib koguriskipakett olla tavakindlustusest vaid veidike kallim, aga aitab maandada suure osa riskidest. Soovitame kindlustustingimused alati läbi lugeda ja kõikvõimalike küsimuste tekkimisel asjatundjatega nõu pidada.

If on Põhjamaade juhtiv kahjukindlustusselts, kellel on Põhjamaades ja Baltikumis kokku üle 3,6 miljoni kliendi.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.