If Kindlustuse blogi

Elektri- ja kütteseadmete rikked: Miks oma kodu nende vastu kindlustada tasub?

Foto: Shutterstock.

Elektririkked on üheks sagedasemaks põhjuseks, miks koduste tehnikaseadmetega probleemid tekivad.

Viimase 12 kuu jooksul on If registreerinud 355 õnnetust, mis on suuremal või vähemal määral elektrisüsteemidega seotud – kokku moodustavad need koguni 8% kõikidest Kodukindlustuse juhtumitest.

Kusjuures enamikel juhtudel (75%) on rikke põhjustajaks mõni väline tegur nagu pinge kõikumine vooluvõrgus, piksest tingitud kõikumine või elektrikatkestus. Ülejäänud juhtumite osas on tegu seadmete siseste elektrihäiretega.

Elektririkked ei ole sugugi soodsad

Samuti näitab statistika selgelt, et elektriprobleemide põhjustatud kahjud ei ole soodsate killast – keskmiseks elektririkkega seotud kahju maksumuseks oli pea 3500 eurot.

“Kindlustusjuhtumi korral on oluline teha vahet, kas elektririke tuleneb teenusepakkuja poolt võin on rikke algallikaks hoopis seade ise,” selgitas Veiko Sepp, Ifi kodukindlustuse tootejuht. Esimese variandi puhul on reeglina abi kindlustusest, kes korvab tekkinud kahjud.

“Seadme enda rikke osas sõltub remondi kompenseerimine juba kindlustuspaketi valikust,” lisas ta.

Kütteseadmed kuuluvad tavaliselt hoone alla ega vaja eraldi kindlustamist

Elektririketest rääkides tasub arvesse võtta asjaolu, et elektririketest alguse saanud probleemid on kõige halvemal juhul päädinud tulekahjuga, mille kallimaks maksumuseks on viimase aasta aja jooksul olnud 330 000 eurot.

Tulekahjuga lõppevad kõige mustema stsenaariumi järgi ka kõiksugu kütteseadmetest alguse saanud probleemid, mida on viimase 12 kuu jooksul Ifis registreeritud 30 tükki (arvestamata süsteemide sisemisi rikkeid).

“Üldjuhul on kütteseadmed osa hoone või korteri tehnosüsteemist ja kindlustuskaitse kehtib neile automaatselt,” rääkis Sepp.

Suurim viimase aasta jooksul aset leidnud kütteseadmega seotud juhtum oli seotud nõuetele mittevastava kütteseadme ehk kamina kasutamisega kortermajas, millest sai alguse põleng. Tahmakahjustusi said lisaks ka teised korterid ning kogu juhtumi maksumuseks kujunes veidi üle 22 500 euro.

Elektri- ja kütteseadmete rikete eest saad end kindlustada Ifi e-büroos, valides välja endale kõige sobivama paketi.

If on Põhjamaade juhtiv kahjukindlustusselts, kellel on Põhjamaades ja Baltikumis kokku üle 3,6 miljoni kliendi.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.