If Kindlustuse blogi

Halb üllatus: kas kehva üürniku eest on end võimalik kaitsta?

Oma korterit või maja välja rentides loodab iga omanik, et uus üürnik käitub tema varaga heaperemehelikult. Ent mis juhtub siis, kui omanikku tabab üürniku näol halb üllatus?

Lisakaitse üürikodudele

Nüüd on võimalik oma üüripinda kindlustada lisakaitse abiga, mis hüvitab muuhulgas üürniku poolt kinnisvarale tahtlikult tehtud kahju.

Nimelt selgus hiljutise kliendiuuringu tulemustest, et If Kindlustuse kliendid, kes enda kinnisvara välja üürisid, hindasid võimalikest riskidest kõige kõrgemalt just üürniku poolt tekitatud kahju. Seega võeti vastu otsus seda võimalust edaspidi lisakaitse näol klientidele pakkuda.

Hüvitatavate kahjude hulka kuuluvad näiteks mööbli varastamine ja köögimööbli tahtlik rikkumine, aga ka sanitaartehnika lõhkumine ning uste või seinte kahjustamine. Muuseas loetakse tahtlikuks tegevuseks ka raskemat hooletust, mille tulemusel vara rikutud sai.

Kaitsta saab ka üüritulu

Ühtlasi võib juhtuda, et korter on üürniku tegevuse tulemusel saanud kannatada nii palju, et üürikorteri taastamiseks on tarvis teostada korralik remont. Ka siin saab If Kindlustus lisakaitsega aidata.

Nimelt saab lisakaitsena juurde valida üüritulu kaotuse kaitse, mis kehtib juhul, kui korteri kindlustusjuhtumist tulenevalt on vaja teha remonti, sest vastasel juhul pole võimalik seda välja üürida. If Kindlustus hüvitab sellisel juhul saamata jäänud üüri aja eest, mil üüripind oli elamiskõlbmatu.

Lisakaitse igakuine makse on üürileandjale igati taskukohane: kui 50-ruutmeetrise korteri kindlustusmakse on vastavalt lepingule umbes 100 eurot aastas, lisab üürniku tekitatud kahju lisakaitse sellele igakuiselt umbes 1,99 eurot. Lisakaitse hind varieerub vastavalt kindlustuslepingule ning sõltub konkreetsest kindlustuspakkumisest.

Kui sul on juba kodukindlustus olemas või soovid selle tegemisel lisada ka üürniku tekitatud kahjude kaitse, tuleks võtta ühendust If Kindlustusega telefoninumbril 777 1211 või e-maili aadressil info@if.ee.

If on Põhjamaade juhtiv kahjukindlustusselts, kellel on Põhjamaades ja Baltikumis kokku üle 3,6 miljoni kliendi.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.