If Kindlustuse blogi

Hinnaline varstolmuimeja andis otsad: kas kindlustus katab kulu? 

Kui juhtubki, et asendamatu ja kallihinnaline varstolmuimeja otsad annab, vaata kohe kodukindlustusleping üle, pöördu oma kindlustusseltsi poole ja ära lase enda meelerahu häirida - kindlustus tuleb appi.

Ilmselt on moodne varstolmuimeja üks populaarsemaid kodumasinaid, eriti nendes majapidamistes, kus esineb lapsi ja lemmikloomi. See on lihtsalt hämmastav, kui palju tolmu, liiva, toidupuru ja igasugust muud sodi iga päev põrandatele jõuab. Varstolmuimejale sellistes tingimustes loomulikult armu ei anta ning võibki juhtuda, et too ühel heal päeval töötamise lõpetab – suur kahju missugune. Kas kindlustus tuleb siis appi ja korvab kulu?

Paljud ehk ei teagi, et erinevate kodukindlustuse pakettidesse kuulub kodumaja kõrval ka koduse vara kindlustus. If Kindlustus hüvitab kindlustusjuhtumi puhul klassik- või koguriskipaketiga kindlustatud kodused asjad taassoetamisväärtuse põhimõttel. St kui kahjustada saanud asja ei õnnestu parandada, siis hüvitame samaväärsete omadustega sarnase asja soetamise kulu.

If Kindlustuse varakindlustuse tootejuht Veiko Sepp ütleb, et varstolmuimeja väärtus korvatakse tingimusel, et kodune vara on kindlustatud. “Vaid sellisel juhul on see kaitstud. See tähendab, et inimene peaks kindlustama enda kodu ja siis hüvitame kahju,” kinnitab ta.

Sepp soovitab aga juhul, kui rikki läheb äsja ostetud uus tolmuimeja, esmalt kindlasti ka garantiiremonti pöörduda. Võib ju juhtuda, et tegemist on parandatava rikkega ning sel juhul pole uut tolmuimejat vahest vajagi.

Kui aga tolmuimeja kukub maha või läheb mõnel muul õnnetul moel katki, siis hüvitatakse see summas, mis samaväärne tolmuimeja parasjagu poes maksab. Eeldusel, et parandada ei saa või parandamine läheb kallimaks kui uue soetamine. Omavastutus tuleb siiski omanikul endal tasuda. Ifi kodukindlustuse paketis on küll ka ilma omavastutuseta kaitseid, üldiselt rakendataks aga kindlustusjuhtumi korral omavastutus 200 eurot.

Niisiis, kui juhtubki, et koduses majapidamises mõni asendamatu ja kallihinnaline masin, nagu näiteks varstolmuimeja otsad annab, vaata kohe kodukindlustusleping üle, pöördu oma kindlustusseltsi poole ja ära lase enda meelerahu häirida – õige pea saab põrandad jälle kiiresti ja mugavalt läikivpuhtaks.

If on Põhjamaade juhtiv kahjukindlustusselts, kellel on Põhjamaades ja Baltikumis kokku üle 3,6 miljoni kliendi.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.