If Kindlustuse blogi

Huvitav küsimus: kas kodukindlustus aitab, kui kodumasin läheb rikki?

Kodumasinad kipuvad aja möödudes küll väsima, ent vahel võib ka uhiuus masin ootamatult töötamast lakata. Kas kodukindlustus tuleb sellisel juhul appi?

Selgita välja probleem

Kui kodumasin on ootamatult töötamise lõpetanud, tuleks kõigepealt pöörduda remondifirma poole, kus selgitatakse välja, mis täpsemalt katki on.

Kui selgub, et masin on lakanud töötamast pikemaajalise tavalise kulumise tõttu, siis sellist juhtumit kodukindlustus ei kaitse ning suure tõenäosusega on vaja masin endal ise välja vahetada. Samamoodi võib vägagi värskelt soetatud seadme remont või välja vahetamine teoks saada tänu kehtivale garantiile.

Kindlustus võib aga aidata just nende kahe olukorra vahele jäävates juhtumites, kui seadme garantii on läbi saanud ja seade ei ole töötamist lõpetanud ka pikaajalise kulumise tõttu.

Mida kallim masin, seda vajalikum on kindlustus

Kodumasinate vahetuse ja remondi hüvitamisel tuleb meeles pidada, et siinkohal tuleb mängu ka omavastutuse aspekt.

Kõikidel juhtudel pole mõtet lasta kodukindlustusel masinat hüvitada, kuna masin ei pruugi olla nii väärtuslik ning omavastutusele kuluv summa võib kodumasina hinnast suurem olla.

Kui aga kodumasina hind ületab omavastutuse suuruse olulisel määral, siis tasub kindlasti kodukindlustust hüvitamiseks kasutada. Seega sõltub kõik suuresti kodumasinast ja põhjustest, miks see töötamast lakkas.

Niisiis tasub läbi mõelda, millised masinad võiksid ootamatu rikke korral kodukindlustuse poolt hüvitatud saada ning milliste puhul seda pigem mitte teha.

If on Põhjamaade juhtiv kahjukindlustusselts, kellel on Põhjamaades ja Baltikumis kokku üle 3,6 miljoni kliendi.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.