Kordamine on tarkuse ema. Eestlaste üks lemmikpühasid jaanipäev on peatselt kätte jõudmas, mispärast ei tee halba üle käia mõningad ettevaatusabinõud ning tarkused.
Lõket ei tohi kindlasti jätta järelevalveta
If Kindlustuse varakindlustuse tootejuhi Veiko Sepa sõnul võib lõkke järelevalveta jätmine lõppeda väga traagiliselt.
Lõkkekoht peaks asuma mittesüttival pinnasel ning olema ümbritsetud kivide või muu mittesüttiva materjaliga. Ümbrus peaks aga olema vähemalt 0,5 meetri ulatuses puhastatud kuivanud taimestikust, oksadest ning muust põlevmaterjalist.
Lõkke kõrvale tuleb kindlasti panna ämber või anum kustutamiseks vajaliku veega ning õhtu lõppedes tuleb kindlasti ära oodata, kuniks lõke kustunud on.
Lõket ei tohi teha hoonele liiga lähedale, eriti tuulise ilmaga
Kui lõkkeplatsi läheduses on majad, metsad või muu kergesti süttiv pinnas, siis ei tohiks tuld teha, kui tuul on tugevam kui 5,4 meetrit sekundis.
Alla ühemeetrise läbimõõduga lõkke loomisel peab tuli olema metsast vähemalt 10 meetri ning majadest vähemalt 8 meetri kaugusel.
Kui tegu on suurema, näiteks mitme meetrise läbimõõduga tulega, siis peab lõkkekoht olema metsast vähemalt 20 meetri ning hoonetest 15 meetri kaugusel.
Lõkkesse ei tohi visata plahvatusohtlikke aineid
Viimase ja kindlasti ka kõige iseenesestmõistetavama punktina toob Sepp välja ohtlike ainete lõkkesse mitteviskamise.
Süütevedelikud ning erinevaid keemilisi komponente sisaldavad spreid või purgid võivad kaasa tuua plahvatuse, mis halvimal juhul lõppeb surma või tõsise vigastusega.
„Kui kodu on kindlustatud ja tule tegemisel on järgitud ohutusnõudeid, siis hüvitab kodule tekitatud kahju reeglina kindlustus. Kui tuletegemise tõttu süttib näiteks aga ka naabri maja, siis on vajalik lisaks kodukindlustusele ka vastutuskindlustuse olemasolu,“ selgitab Sepp lõpetuseks.
If on Põhjamaade juhtiv kahjukindlustusselts, kellel on Põhjamaades ja Baltikumis kokku üle 3,6 miljoni kliendi.