Soojad ilmad toovad taas teedele hulgaliselt jalgrattureid. Et ratta vargus või purunemine rahakotile liiga valusaks hoobiks ei osutuks, tasub see kindlustada. Missuguseid rattaid on võimalik kindlustada ning milliste riskide vastu, selgitab If Kindlustuse varakindlustuse tootejuht Veiko Sepp.
Millist ratast saab kindlustada?
If kindlustuses saab kindlustada saab nii (elektrilisi) jalgrattaid kui ka elektrilisi tõukerattaid. Ratta vanus ei ole lepingu sõlmimisel määrav, küll aga maksumus – kindlustatakse kuni 3000 eurot maksvaid rattaid. Ning oluline on, et ratas oleks kindlustamise hetkel töökorras ja kahjustamata.
Teada tasub, et näiteks trikirattaid kindlustada ei saa. Samuti ei laiene kindlustuskaitse tarvikutele, nagu näiteks spidomeetrid, lukud, korvid, kiivrid või muu taoline.
Pisividinaid saab teoreetiliselt kindlustada kodukindlustusega, kuid siinjuures tuleb arvestada, et kahju korral võib hüvitis jääda alla omavastutuse.
Hoia ostudokument käepärast
Kindlustuse ostmisel tuleb ostukeskkonda sisestada ratta raaminumber või laadida üles pilt rattast. Kahjuhüvitise väljamaksmiseks võib (aga ei pruugi) kindlustus nõuda kliendilt ratta ostudokumente.
Kindlustus kehtib ratta ootamatu kahjustamise või varguse/röövimise puhul. Kindlustusleping sõlmitakse 12 kuuks ning see kehtib mitte ainuüksi Eestis vaid lausa üle maailma.
Hoolitse ratta eest ka ise
Isegi kui kindlustusleping on sõlmitud, tuleb sellel jõudmööda silm peal hoida.
Näiteks ei maksa ratast jätta selle juurest lahkudes lukustamata. Lukk, mida kasutatakse, peaks olema võimalikult kvaliteetne ja korralikult kinnitatud.
Kehva luku ja hooletu kinnitamise puhul on ratas varastele üsna kerge saak ning olukord vaatamata kindlustuse olemasolule siiski võrdlemisi ebameeldiv.
Rattakindlustuse saad kohta saad täpsemalt lugeda If Kindlustuse kodulehel siit.
If on Põhjamaade juhtiv kahjukindlustusselts, kellel on Põhjamaades ja Baltikumis kokku üle 3,6 miljoni kliendi.