If Kindlustuse blogi

Kahjujuhtumite arv suureneb: miks on heitlikul ajal on oluline kindlustada oma vara?

Foto: Shutterstock

Kodukindlustus on kindlustusliik, mis peaks sõlmitud olema igal koduomanikul.

If Kindlustuse varakindlustuse tootejuht Veiko Sepp selgitab, miks on praegu, arvestades majanduse üsna habrast seisu, on kodukindlustuse olemasolu eriti tähtis.

Kahjujuhtumite arv üha suurem

Koroonahaiguse pandeemia tõttu on paljud büroohooned suletud ning inimesed kolinud kodukontoritesse. Koos täiskasvanutega viibivad kodurežiimil ka lapsed. Et suurem osa ajast veedetakse kodudes, on ka kodukindlustusega seotud kahjujuhtumite arv suurenenud.

Paljudele on töine tulevik praegu pisut ebaselge ja kui eriolukorra tõttu võib tekkida tagasilöök sissetulekutes, on kahju korral kodu taastamine kulukas. Seetõttu ongi just praegusel majanduslikult heitlikul ajal eriti oluline kindlustada oma vara.

Kindlustusele peaks mõtlema kõik

Paraku on nii, et õnnetus ei hüüa tulles ega vali, kellele kahju tekitab. Seega ei saa öelda, et mingile osale elanikkonnast on kindlustamine olulisem kui teisele.

Sõlmi ka vastutuskindlustus

Lisaks kodukindlustusele on mõistlik sõlmida ka vastutuskindlustuse leping. See kaitseb inimest olukorras, kus kahju on tekitatud kellelegi teisele.

Sugugi harv ei ole olukord, kus korteris juhtunud veeavarii tagajärjel saab kannatada ka alumise naabri korter. Üldjuhul aitab vastutuskindlustuse olemasolu siis ka naabrile tekitatud kahjud korvata.

Vastutuskindlustusest on abi ka sootuks teistsugustes olukordades. Kevadega koos on tänavatel liikumas suur hulk jalgrattureid ning tervisesporti tehes tuleb ette ka õnnetuid kukkumisi.

Kui lisaks endale juhtub kannatada saama ka kõrvalliikuja ise või tema jalgratas, aitab vastutuskindlustus korvata teistele tekkinud vara- ja tervisekahjud.

Kodukindlustuse kohta saad lugeda lähemalt siit.

Kodukindlustuse ja vastutuskindlustuse hinda saad arvutada siit.

If on Põhjamaade juhtiv kahjukindlustusselts, kellel on Põhjamaades ja Baltikumis kokku üle 3,6 miljoni kliendi.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.