If Kindlustuse blogi

Kaitse oma jalgratast enne sõitmaminekut rattakindlustusega

Kevadiste päikesepaisteliste ilmadega tekib nii mõnelgi meist tahtmine jalgratta seljas ilusat ilma nautima minna. Enne, kui kaherattaline taas panipaigast välja ajada, tasub teada, et nii mõnegi õnnetusjuhtumi puhuks on võimalik jalgratast kaitsta kindlustusega.

Kindlustada saab nii jalg- kui tõukeratast

If kindlustus annab võimaluse kindlustada nii jalgrattaid kui tõukerattaid, mille hind algab 200 eurost, kuid ei ületa 3000 eurot. Kindlustamise alla ei kuulu erinevad trikirattad. Muidugi peab kindlustatav sõiduvahend olema kindlustamise hetkel heas töökorras ning suuremate kahjustusteta.

Lisaks trikiratastele ei laiene rattakindlustus erinevatele lisaseadmetele nagu spidomeeter, rattalukud, kiivrid ja muu rattasõiduga kaasnev. Pisemaid tarvikuid on võimalik kindlustada kodukindlustusega, kuid siinkohal tasub olla tähelepanelik, sest kahju korral võib maksmisele kuuluv hüvitis jääda alla omavastutuse. 

Hoia ostutšekk alles

Kui on soov oma tõukerattale või jalgrattale kindlustus soetada, siis tuleb ostukeskkonda sisestada ratta raaminumber või laadida üles ratta pilt.

Tähelepanu tasub pöörata ka ostudokumentidele ning need kindluse mõttes alles hoida, sest kindlustus võib nõuda kliendilt kahjuhüvitise väljamaksmiseks ostutšekki.

Kindlustus kehtib üle maailma

Kindlustusleping sõlmitakse 12 kuuks ning kehtib ratta ootamatu kahjustumise või varguse puhul. Ootamatu kahjustumise alla kuuluvad näiteks rattaga liiklusõnnetusse sattumine või õnnetus rattavõistlusel. Kindlasti tasub tutvuda enne kindlustustingimustega, et vältida hilisemaid probleeme.

Esile tasub tõsta, et kindlustus kehtib üle maailma, mis on kindlasti hea uudis jalgrattaga ränduritele. 

Jalgratta kindlustamine ei tähenda, et pärast seda võiks varasse hooletult suhtuda. Ratta juurest lahkudes tuleb endiselt sõiduvahendi lukustamiseks kasutada kvaliteetset lukku ning see korralikult kinnitada.

Rattakindlustuse saad kohta saad täpsemalt lugeda If Kindlustuse kodulehel siit.

If on Põhjamaade juhtiv kahjukindlustusselts, millel on Põhjamaades ja Baltikumis kokku üle 3,6 miljoni kliendi.

If on Põhjamaade juhtiv kahjukindlustusselts, kellel on Põhjamaades ja Baltikumis kokku üle 3,6 miljoni kliendi.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.