If Kindlustuse blogi

Kas jõulukuusk võib rõõmu asemel pühade ajal hoopis kahju tekitada?

Jõulupuu toob palju rõõmu, kuid kui see peaks ümber kukkuma, võib ka natuke pahandust kaasa tuua.Foto: Shutterstock

Jõuluaja üheks levinumaks sümboliks on kuusepuu, mis igal aastal tuppa tuuakse. Vahel juhtub, et lemmikloom või uudishimulik laps ajab mänguhoos puu ümber. Kas sellisel juhul võib tekkida kahjusid, mis vajavad kindlustusseltsi sekkumist?

If Kindlustuse varakindlustuse juhi Veiko Sepa sõnul üldjuhul kuuse kukkumisest suuremaid kahjusid ei teki, kui see just eriti halbade asjade koosmõjul ei kuku televiisori peale ja see näiteks kukub aluse pealt maha.

Pigem soovitab Sepp olla ettevaatlik sellega, kui kuuse ümberkukkumisel võib põrandale vett sattuda ja see võib omakorda põrandat kahjustada. “Kindlasti tasub üldse enne kasutamist üle kontrollida kuusejalg, kas see peab korralikult vett,” toonitab Sepp. Vastasel juhul võib vesi samuti märkamatult põrandale sattuda ja sealt vaikselt omaette põrandat kahjustada ja omanik avastab alles pärast jõule, et põrandaga on mingisugune jama. 

Kindlasti ei soovita Sepp vanadele aegadele omaselt päris küünlaid kuuse peal põletada ja seda väga lihtsal põhjusel. Jõulupuu on lihtsalt väga tuleohtlik ja lisaks võib küünlavaha ebameeldivalt põrandale sattuda.

Seega, jõulude ajal võib muidugi jõulupuu endale tuppa tuua, olgu selleks päris- või kunstkuusk, kuid kõige olulisem on, see oleks kõigile ohutu ja pakuks ainult rõõmu.

Kui soovid oma kodu kaitsta kodukindlustusega, saad lähemalt lisa uurida siit.

If on Põhjamaade juhtiv kahjukindlustusselts, kellel on Põhjamaades ja Baltikumis kokku üle 3,6 miljoni kliendi.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.