If Kindlustuse blogi

Kas katki läinud väiksemat kodumasinat saab hüvitada kodukindlustuse abil?

Küll aga juhtub vahel ka olukordi, kus ostetud kodumasin läheb katki ning garantii ei pruugi seda enam katta. Selliste puhkude vältimiseks on kodukindlustus hädavajalik.Shutterstock

Kodumasinad on tänuväärsed abivahendid, mis meie igapäevaelu lihtsamaks teevad. Vahel võib aga juhtuda, et mõni neist läheb rikki ning loobub inimesega koostööst. Kui vaadata väiksemaid kodumasinaid nagu veekeetja ja röster, siis kas nende puhul tasub otsida abi kodukindlustuselt?

Mis on põhjus?

Kui selgub, et masin on lakanud töötamast lihtsalt pikaajalise kulumise tõttu, siis sellist juhtumit kodukindlustus ei kaitse ning väga tõenäoline on, et masin tuleb omanikul endal välja vahetada. Samas võib väga värsket seadet, mida on tabanud mõni ootamatu viga, aidata välja kehtiv garantii, kus masin võimaluse korral kas remonditakse või uue vastu välja vahetatakse.

Küll aga juhtub vahel ka olukordi, kus ostetud kodumasin läheb katki ning garantii ei pruugi seda enam katta. Sellistel puhkudel võib kodukindlustus osutuda hädavajalikuks. Tasub meeles pidada, et If Kindlustuse koguriskipaketis on kaetud ka kodumasinate sisemised elektroonilised ja mehaanilised rikked.

Seega on hea teada, et isegi kui kodukindlustus on mõeldud ennekõike aitama sind võimalike raskemate õnnetuste korral, siis nii mõnigi kord võib see aidata ka kodumasinate rikke korral.

If on Põhjamaade juhtiv kahjukindlustusselts, kellel on Põhjamaades ja Baltikumis kokku üle 3,6 miljoni kliendi.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.