If Kindlustuse blogi

Kas kindlustatud kodu laenu peab edasi maksma, kui see muutunub õnnetuse järel kasutuskõlbmatuks?

Kindlustus hüvitab sulle kolme kuu laenumakse. Foto: Shutterstock.

Kodukindlustus tagab sulle turvatunde mistahes olukorras ning aitab hüvitada õnnetusega kaasnevad kulud. Mida teha aga juhul, kui oled võtnud endale laenuga uue kodu, kuid õnnetuse tagajärjel ei ole võimalik seal enam elada?

Kindlustus hüvitab kolme kuu laenumakse

“Sellises olukorras peab laenu ikkagi edasi maksma,” märkis If Kindlustuse varakindlustuse tootejuht Veiko Sepp. Ta lisas, et If Kindlustusel on aga sellisteks juhtudeks koguriskikindlustuses väga hea kaitse.

Kui on toimunud on mistahes õnnetusjuhtum, mille tagajärjel ei ole sul võimalik enam kodus elada, siis maksab kindlustus sulle kolme kuu laenumakse. 

Tegemist on nimelt finantsriskikaitsega – kui sinu kodus oli tõsine tulekahju, siis If aitab kanda kolme kuu (maksimaalselt kolme kuu või perioodi kuniks kodu korda saab) finantskohustused – autoliisingud, kodulaenumaksed ja järelmaksud.

Sepp lisab veel, et üldjuhul on keskmine kahjukäsitluse pikkus koos remonditöödega mõni nädal kuni kuu-kaks, mis tähendab, et klient ei pea laenumakset ise tasuma. Siiski on ette tulnud juhtumeid, mil hoone taastamisele võib kuluda isegi neli-viis kuud, näiteks suuremate tulekahjude korral. Sellisel juhul peab kindlustusvõtja peale kolme kuu möödumist hakkama laenumakset ise uuesti tasuma. 

Taolises olukorras aitab koduabikindlustus leida sulle ka ajutise elukoha ning korraldab sinna kolimise. Ajutine elukoht leitakse vastavalt rikutud või hävinenud eluruumi asukohale, suurusele ja kvaliteedile.

Uuri rohkem kodukindlustuse ja seal pakutavate pakettide ning kaitsete kohta siit

If on Põhjamaade juhtiv kahjukindlustusselts, kellel on Põhjamaades ja Baltikumis kokku üle 3,6 miljoni kliendi.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.