Kas kindlustus aitab, kui kümblustünnile puu peale kukub?

Kümblustünn loetakse samuti n-ö rajatiseks ning see on automaatselt koos hoonega kindlustatud ja sealjuures täpselt samade õnnetusjuhtumite vastu nagu majagi.Foto: Shutterstock

Kümblustünne on viimasel ajal kodude ja suvilate õuedesse ilmunud nagu seeni pärast vihma. Eks olegi ju mõnus endale sumedal suveõhtul või kargel talvehommikul koduaias üks mõnus kümblus lubada. Paraku on Eestimaa tormide maa ja nii võibki juhtuda, et kümblustünnile puu peale kukub ning see katki läheb. Kas kindlustus tuleb sellisel juhul appi?

Sageli paiknevad elumajad või maakodud mõnusalt metsaveeres või pargi ääres puudevilus ja nii on oht täiesti olemas, et suurema tormiga võib mõni puu terrassi nurka või sauna kõrvale paigaldatud tünnile peale kukkuda. Kui kodu on aga kindlustatud, siis pole kulude pärast vaja muret tunda, sest kindlustus aitab tekkinud kulud katta.

If Kindlustuse varakindlustuse tootejuht Veiko Sepp ütleb, et kuna kümblustünn loetakse samuti n-ö rajatiseks, siis on see automaatselt koos hoonega kindlustatud ja sealjuures täpselt samade õnnetusjuhtumite vastu nagu majagi.

Millistel juhtudel veel kindlustus appi tuleb?

“Kindlustuse olemus ongi aidata kompenseerida neid kahjusid, mis on tekkinud ettenägematute õnnetusjuhtumite tagajärjel, nagu näiteks siis, kui tünni lõhub tormiga ootamatult murdunud puu. Kui kümblustünn läheb katki selle pikaajalise kasutamise tagajärjel, näiteks ei pea enam vett, siis see ei ole kindlustusjuhtum,” selgitab Sepp.

Kõige tüüpilisemad kümblustünnidega aset leidvad õnnetused ongi seotud tormi kahjudega. Tavaliselt on see puu või mõni muu ese, mis tormiga lendu läheb ja tünnile kukub, selle kate rebeneb ning lõhub tünni. Sepp rõhutab, et kui selline õnnetus on juhtunud, peaks kohe esimesel võimalusel kindlustust teavitama.

“Nii, nagu mistahes muu kahjugi puhul, tuleb kirjutada kahjuavaldus ja kirjeldada toimunud sündmust. Kui võimalik, võiks teha kahjustatud tünnist fotod ja needki kindlustusele esitada,” selgitab Sepp ja lisab, et vajadusel küsib kahjukäsitleja lisainfot, tünni ostudokumente vms.

Teine lugu on siis, kui tegemist on renditud kümblustünniga, sellele Sepa sõnutsi kindlustuskaitse ei kehti.

If Kindlustusel on kolm kodukindlustuse paketti. Hoones olevad asjad hüvitatakse kodu klassik- ja koguriski paketis kindlustusjuhtumi puhul samade omadustega uue eseme hetke ostuhinnaga. Summa, mille ulatuses oma kodust vara kindlustada on võimalik, arvutatakse kodu suuruse järgi. Ifis on kindluskaitse all muuhulgas nii kümblustünnid kui laste mänguväljakud, õuevalgustus ja aed.

If Kindlustuse kodukindlustuspakettidega on võimalik tutvuda siin.

If on Põhjamaade juhtiv kahjukindlustusselts, kellel on Põhjamaades ja Baltikumis kokku üle 3,6 miljoni kliendi.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.