If Kindlustuse blogi

Kas kindlustus aitab, kui üürnik tekitab kahju su kinnisvarale?

Omaniku jaoks tähtis riske teada ning meelerahu huvides oleks mõistlik lisaks tavapärasele kindlustuslepingule juurde osta lisakaitse, mis kaitseb kinnisvara üürnike tekitatud kahjude eest.Foto: Shutterstock

Iga kinnisvara omanik, kes kordki oma korteri või maja üürile andnud teab, et usaldusväärse ja korraliku rentniku leidmine on paras loterii. Teed küll põhjaliku taustauuringu, kuid iial ei tea, millise inimese otsa satud. Seepärast oleks väga mõistlik oma vara kindlustada igasuguste ootamatuste vastu, ka selliste, kui üürnik elamispinnal midagi kahjustab.

If Kindlustuse varakindlustuse tootejuht Veiko Sepp ütleb, et iseenesest polegi kindlustusandja seisukohalt see niivõrd oluline, kas pinnal elab omanik või üürnik. Samas on just kinnisvara omaniku jaoks tähtis riske teada ning meelerahu huvides oleks mõistlik lisaks tavapärasele kindlustuslepingule juurde osta lisakaitse, mis kaitseb kinnisvara üürnike tekitatud kahjude eest.

If Kindlustus pakub kodukindlustuse lisana:

  • Üüritulu kaotuse kaitset – kui üürikorter saab kannatada kindlustusjuhtumi tõttu, siis hüvitatakse remondi ajal saamata jäänud üüritulu. 
  • Üürniku tekitatud kahju kaitset – kui välja üüritud korter või maja saab kannatada kindlustusjuhtumi tõttu, mille on tahtlikult või raske hooletusega põhjustanud üürnik, siis hüvitatakse tekkinud kahjud vastavalt valitud kindlustuspaketi kaitsetele

“Üürileandja südamerahu huvides tuleks kodukindlustuse lepingule väike täiendus sõlmida – üürniku tekitatud kahju kindlustuskaitse. See kaitseb üürileandjat olukordades, kus üürnik on üürikodu tahtlikult või raske hooletus tõttu kahjustanud. Nagu näiteks see, kui üürnik on midagi ära lõhkunud, olgu selleks siis mööbel või rikkunud seina,” selgitab Sepp olulist täiendust kodukindlustusele.

Kindlustus tuleb appi isegi siis, kui inimene on üürilist usaldanud, kuid too on rendipinnalt vara minema tassinud. “Kindlustus katab kahju ka siis, kui inimene läheb peale üüriperioodi lõppemist oma kinnisvara üle vaatama ja avastab, et kogu kodu on tühjaks varastatud, kuigi mingit jälge korterisse sissemurdmisest pole, vaid asjad on koos üürnikuga kadunud,” toob Sepp veel näiteid.

Õnnetus ei hüüa tulles

Üüritulu kaotuse lisakaitse annab omanikule kindlustunde, et kui korteris juhtub näiteks mõni õnnetus, mille tagajärjel ei saa üürnik korterit kasutada. Sellisel juhul ei paku kindlustus mitte ainult vahepealset asenduspinda, vaid hüvitatakse omanikule ka saamata jäänud renditulu. Ehk selle kaitse eesmärk on anda omanikule kindlustunne, et ka õnnetuste puhul säilib tema renditulu.

Millised on erinevused lühiajalise ja pikaajalise rendi puhul?

Üürniku tekitatud kahjude kaitse lisab tavapärasele kodukindlustuse kindlustusmaksele ligikaudu 10 kuni 20 protsenti. Mõeldes võimalikele riskidele, tasub seda tõsiselt kaaluda. Mõistagi on suuremad riskid lühiajalise rendi puhul ja seega lisab see tavapärasele kodukindlustusele umbes 20 protsenti, pikaaegse rendi puhul ligikaudu 10 protsenti hinnalisa.

Erineva hinna põhjus peitub selles, et lühiajaline rent on märksa tihedamini seotud igasuguste tähistamiste ja pidutsemistega ning riskid kinnisvara omanikule on seetõttu kahtlemata suuremad. Olgu peo käigus rikutud diivan või katki läinud aknaklaas, on see lisakaitse kindlustusega kaetud. Kindlustus hüvitab selliste probleemide puhul kahju ja aitab tagajärgedega paremini toime tulla.

Sarnaseid kahjusid võivad omanikud kogeda ka pikaajaliste rentnike puhul. Näiteks kui üürniku koer või kass mööbli lõhub, ei pea omanik selle probleemiga tegelema, vaid kindlustus saab selle hüvitada. Rääkides lemmikloomade tekitatud kahjudest nii üüri- kui tavapärasesele kinnisvarale, siis If Kindlustus pakub turul kõige laiemat kaitset.

Üürnike tekitatud kahjude lisakaitset saab juurde osta oma kodukindlustuse poliisile, kui helistada Ifi kindlustustelefonil 777 1211 või kirjutada info@if.ee.

If on Põhjamaade juhtiv kahjukindlustusselts, kellel on Põhjamaades ja Baltikumis kokku üle 3,6 miljoni kliendi.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.