If Kindlustuse blogi

Kas kindlustus katab tekkinud rahalise kahju, kui koer haigestus mõnda viirushaigusesse?

Lemmikloomakindlustuse hind kujuneb igale loomale personaalselt. Nii nagu autode kaskokindlustus, sõltub ka lemmikloomakindlustuse puhul igakuine kindlustusmakse just konkreetse looma tõust ja vanusest.Foto: Shutterstock

Lemmikloom saabub koju ja maja saab suurt armastust ning rõõmu täis. Suure rõõmu kõrval võivad aga mõnikord murepilved varitseda, sest eks loomadegagi võib õnnetusi juhtuda ja haigused kimbutavad neidki. Sellistel juhtudel tuleb appi If Kindlustus, kes aitab tänu lemmikloomakindlustusele peremehel keerulise aja üle elada ja lemmiku ravikulud katta.

Haigused ei hüüa tulles ja ootamatuid õnnetusi tuleb paraku ikka ette. Olgu siis tegemist mõne kergema või raskema tõvega, If Kindlustuse kolm erinevat lemmikloomakindlustuse paketti on mõeldudki selleks, et ootamatult juhtunud õnnetus pere eelarvesse auku ei lööks.

On ilmselge, et kindlustuse ostmine ei hoia ära ühtegi koledat haigust ega leevenda lemmiku enesetunnet, küll on aga pererahval emotsionaalselt lihtsam olukorraga toime tulla teades, et kalli ravi eest aitab tasuda kindlustus.

Kindlustuspakett vali vastavalt vajadustele

Oma lemmikule saad kindlustuskaitse valida kolme erineva paketi vahel – Lemmik, Superlemmik ja Superlemmik+. Kõik kolm katavad looma ootamatu ja ettenägematu haigestumise või õnnetusjuhtumi korral tekkinud ravikulud.

If Kindlustuse varakindlustuse tootejuht Veiko Sepp kinnitab, et kindlustus katab ravikulud haiguste korral, millesse loom nakatus kindlustuse kehtivuse ajal. “Olgu selleks siis koertel leviv leptospiroos, borrelioos, meningiit või mistahes muu viirushaigus – kui see avaldus kindlustusperioodi jooksul, siis aitab kindlustus ravikulud katta,” selgitab ta.

Lisaks lähevad kaitse alla ka erinevad vigastused ja muud haiguslikkused nähtused, kui need ilmnesid kindlustusperioodi jooksul. Ravikulude kaitse korral ei loeta kindlustusjuhtumiks kindlustuse esimesel 14 päeval toimunud haigestumist (sh haigestumisest tingitud hukkumist), ehk ravikulude kaitse hakkab kehtima kaks nädalat pärast kindlustuse vormistamist.

Samuti saab loomaomanik ise otsustada erinevate kindlustuskaitsete kindlustussumma osas, kindlustuse hinda mõjutab asjaolu, kas valida näiteks ravikulude kaitse 400 või 1000 euro ulatuses. Või siis missuguse summa ulatuses on kindlustad koera kadumine, vargus või hukkumine (üldjuhul on selleks lemmiku ostuhind).

Loe If Kindlustuse lemmikloomakindlustuse kohta ja arvuta lemmiku kindlustamise hinda siit.

If on Põhjamaade juhtiv kahjukindlustusselts, kellel on Põhjamaades ja Baltikumis kokku üle 3,6 miljoni kliendi.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.