Kas kindlustusleping kehtib tavatingimustel, kui sinu korter on välja üüritud?

Foto: Shutterstock.

Paljud üürimisega tegelenud kinnisvara omanikud teavad, kui tähtis on valida endale õige üürnik, kellega tekib eeldatavasti võimalikult vähe probleeme. Paraku kogevad paljud pikka aega rentimisega tegelevad omanikud, et ka korralik taustainfo otsimine ei pruugi ette ennustada omaniku ja üürniku vahelist koostööd tulevikus.

Kuna kõik üürnikud ei pruugi sinu vara suhtes heaperemehelikud olla ning õnnetusi võib kõigiga juhtuda, tasub kindlasti oma korter kindlustada.

Mis saab siis, kui üürnik sinu vara lõhub või juhtub mõni õnnetus? 

If Kindlustuse varakindlustuse tootejuht Veiko Sepp ütleb, et iseenesest pole kindlustusandja jaoks tähtis välja selgitada, kas pinnal elab omanik või üürnik. Samas on just omanikul tähtis teada riske ja meelerahu huvides oleks mõistlik lisaks tavapärasele kindlustuslepingule juurde osta lisakaitse, mis kaitseb kinnisvara üürnike tekitatud kahjude eest.

Üüritulu kaotuse lisakaitse annab omanikule kindlustunde, et kui korteris juhtub näiteks mõni õnnetus, mille tagajärjel ei saa üürnik korterit kasutada, siis kindlustus mitte ainult ei paku vahepealset asenduspinda, vaid ühtlasi hüvitatakse omanikule ka saamata jäänud renditulu. Ehk selle kaitse eesmärk on anda omanikule kindlustunne, et ka õnnetuste puhul säilib tema renditulu.

Teine väga oluline lisakaitse, võrreldes tavapärase kodukindlustusega, on üürnike tekitatud kahjude lisakaitse. Sellega on kaitstud ka raske hooletusega või lausa meelega tekitatud kahjud. Kunagi ei tea, kas üürnikku saab lõpuni usaldada. Kujuta nüüd ette oma kinnisvara, mille on nädalavahetuseks enda kätte saanud välismaine poissmeeste grupp, kelle eesmärgiks on pööraselt aega veeta. Samas kas saab lõpuni kindel olla ka kõigis teistes?

Millised on erinevused lühiajalise ja pikaajalise rendi puhul?

Üürniku tekitatud kahjude kaitse lisab sinu tavapärasele kodukindlustuse kindlustusmaksele ligikaudu 10-20%. Mõeldes võimalikele riskidele, tasub seda tugevalt kaaluda.

Mõistagi on suuremad riskid lühiajalise rendi puhul ja seega lisab see tavapärasele kodukindlustusele umbes 20%, pikema rendi puhul ligikaudu 10%.

Kuna lühiajaline rent on märksa tihedamini seotud igasuguste tähistamiste ja pidutsemistega, on riskid kinnisvara omanikule kahtlemata suuremad. Näiteks kui rentnik lõhub ära omaniku diivani, on seegi lisakaitse kindlustusega kaetud. Kindlustus hüvitab selliste probleemide puhul kahju ja aitab tagajärgedega paremini toime tulla.

Samuti võib mõni üürnik minema jalutada mõne sinu üürikodu sisustusesemega, rikkuda su korteri seinu või uksi, ka selline tegevus on kindlustusega kaitstud.

Sarnaseid kahjusid võivad kogeda omanikud ka pikaajaliste rentnike puhul. Näiteks kui üürniku koer või kass lõhub ära diivani, ei pea omanik selle probleemiga tegelema, kindlustus saab selle hüvitada. Rääkides lemmikloomade tekitatud kahjudest nii üürikinnisvara kui ka tavapärase kinnisvara osas, pakub If Kindlustus turu kõige laiemat kaitset.

Üürnike tekitatud kahjude lisakaitset saab juurde osta oma kodukindlustuse poliisile, kui helistada Ifi kindlustustelefonil 777 1211 või kirjutada info@if.ee.

If on Põhjamaade juhtiv kahjukindlustusselts, kellel on Põhjamaades ja Baltikumis kokku üle 3,6 miljoni kliendi.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.