If Kindlustuse blogi

Kas kodukindlustus aitab pikema elektrikatkestuse korral?

Üks ebameeldivamaid juhtumeid, mis kodus ette tulla võib, on elektrikatkestus, seda eriti siis, kui elektrit ei õnnestu kiiresti tagasi saada. Kas kodukindlustus saab sellisel juhul kuidagi aidata?

Võta ühendust võrguettevõttega

Elektri taastamise eest vastutab võrguettevõte, mistõttu tuleks esimese asjana võtta ühendust just nende esindajaga ning katkestusest teada anda. Kuna elektriühenduse taastamisele võib kuluda aega, saab kodukindlustus siiski abistada.

Kindlustus aitab leevendada

Kui pikema voolukatkestuse puhul on vajalik generaatori kasutamine, seda näiteks siis, kui vastasel juhul võib põrandaküte lõhki külmuda, saab kodukindlustus aidata nii generaatori rendi kui ka selle kasutamiseks vajaliku kütusekulu hüvitamisel.

Samuti on võimalik kodukindlustust kasutada, kui elektri puudumise tõttu rikneb kodus näiteks külmkapitäis toitu – sellisel juhul hüvitatakse kodukindlustajale riknenud toidu summa.

Seega tasub taoliste pikemate elektrikatkestuste juhtumite puhul kindlasti kodukindlustusega ühendust võtta ning elektrikatkestusest teada anda – on väga võimalik, et kindlustus saab kahjude ärahoidmiseks või leevendamiseks siiski abikäe ulatada.

If Kindlustuse kodukindlustuse hinda saab arvutada siin.

If on Põhjamaade juhtiv kahjukindlustusselts, kellel on Põhjamaades ja Baltikumis kokku üle 3,6 miljoni kliendi.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.