If Kindlustuse blogi

Kas kodukindlustus hüvitab ehituse käigus tehtud vead?

Foto: Shutterstock.

Et säästa end ebameeldivatest üllatustest, on kodu ehitades oluline pöörata tähelepanu ehitustööde kvaliteedile. Kui juhtub, et siiski ilmneb ehituspraak, siis kas ja millal kaitseb tehtud vigade eest kodukindlustus?

Kindlustus ei sisalda praagi korda tegemist

If Kindlustuse varakahjude grupijuht Lauri Nõu selgitab, et Ifi ehitusvigade kaitse puhul on oluline märkida, et see ei sisalda praagi korda tegemist. “Kui ehitusvea tõttu toimus kindlustusjuhtum, hüvitab If Kindlustus hoone teistele kvaliteetsetele osadele tekitatud kahju, kuid ehitusviga otseselt ei paranda,” toonitab ta.

Nõu viitab, et on teatud piirangud, millega peab klient kursis olema juba hoone ehitamise või soetamise ajal. “Kuni viis aastat tagasi tehtud töö tagajärjel tekkinud õnnetuse korral pidi ehitustöö tegija olema teenuse osutamise ajal registreeritud majandustegevuse registris,” toob Nõu välja.

Tema sõnul on oluline, et ehitustööde tegemiseks pidi kindlasti olemas olema ehitusluba, omavalitsuse kirjalik nõusolek või ehitusteatis ja kinnitus, et omavalitsus ei ole ehitamist keelanud.

“Väga oluline on, et ehitisega seotud dokumentatsioon oleks korras,” rõhutab If Kindlustuse varakahjude grupijuht.

Sagedasemad on probleemid küttesüsteemi ehitamisega

Kui vaadata, milliste probleemidega kõige enam kindlustusseltsi poole pöördutakse, siis nendib Nõu, et kahjuks on sagedasemad ehituslikud eksimused seotud küttesüsteemide ja küttekollete ehitamisega ning nende paigaldamisega. Järgnevad vead, mis on tehtud elektrisüsteeme paigaldades. 

“Selliste vigade tagajärjed on sageli tulekahjud, mille likvideerimine võib osutuda väga kalliks,” viitab Nõu ning toonitab, et kindlasti on vajalik kasutada süsteemide paigaldamisel professionaalide abi.

Kodukindlustuse kohta saab lähemalt lugeda siit. Klienditeenindajatelt saab nõu küsida, kui helistada If Kindlustuse kindlustustelefonil 777 1211.

If on Põhjamaade juhtiv kahjukindlustusselts, kellel on Põhjamaades ja Baltikumis kokku üle 3,6 miljoni kliendi.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.