Kas kodukindlustus kaitseb hullumeelse üürniku eest, kes on rikkunud mu vara?

Ennast üürnike eest kaitsmiseks on mõistlik osta endale kaasa üürniku tekitatud kahju kindlustuskaitse.Foto: Shutterstock

Iga kinnisvara omanik, kes on oma korteri või maja üürile andnud teab, et usaldusväärse ja korraliku rentniku leidmine on paras loterii. Kui hästi läheb, saad eeskujuliku üürilise, aga võib ka juhtuda, et üüriline lõhub su vara või paneb tagatipuks midagi ka pihta. Kas kindlustus tuleb sellisel juhul appi? 

Jah, kaitseb küll, aga vaid siis, kui oled ostnud endale kaasa üürniku tekitatud kahju kindlustuskaitse.

“Mõni aasta tagasi tõime Ifi kodukindlustuse tootesse lisakaitse, mille eesmärk oli üürileandjat aidata olukordades, kus üürnik on tahtlikult või raskest hooletusest tulenevalt kahjustanud üürikodu. Kindlustuslepingut ostes peab olema tähelepanelik, et see lisakaitse oleks juurde ostetud, sest automaatselt see kindlustuspoliisile ei teki,” selgitas If Kindlustuse varakindlustuse tootejuht Veiko Sepp

Tähtis on lihtsalt teada, kas antud kaitse on ostetud või mitte. Sepa sõnul on üürileandjate seas see kaitse kindlasti populaarne ja vajalik.

Üürniku lisakaitse mõte on, et kahjujuhtumi korral hüvitatakse ka üürniku poolse raske hooletuse tõttu ja tahtlikult tekitatud kahjud. Sa ei pea olema nii hoolas oma üürniku valimisel, kui sul on see kaitse olemas!

“Senini toimunud juhtumid on valdavalt olnud seotud üürniku poolt lõhutud varaga näiteks diivan, uksed, kapid jms,” tõi ta näiteid. 

Need juhtumid ei olnud ootamatud, mis tähendab, et üürnik tekitas need teadlikult ja lisakaitse olemasolul sai If Kindlustus üürikodu omanikule kahjud hüvitada. “On olnud ka juhtumeid, kus üürikodu üle andes on selgunud, et pahatahtlik üürnik on mõne eseme varastanud. Ka sellisel juhul aitab reeglina lisakaitse olemasolu,” julgustas Sepp kõiki üürileandjaid lepingut sõlmima. 

Millised on erinevused lühiajalise ja pikaajalise rendi puhul?

Üürniku tekitatud kahjude kaitse lisab tavapärasele kodukindlustuse kindlustusmaksele ligikaudu 10 kuni 20 protsenti. Mõeldes võimalikele riskidele, tasub seda tõsiselt kaaluda. Mõistagi on suuremad riskid lühiajalise rendi puhul ja seega lisab see tavapärasele kodukindlustusele umbes 20 protsenti, pikaaegse rendi puhul ligikaudu 10 protsenti hinnalisa.

Erineva hinna põhjus peitub selles, et lühiajaline rent on märksa tihedamini seotud igasuguste tähistamiste ja pidutsemistega ning riskid kinnisvara omanikule on seetõttu kahtlemata suuremad. Olgu peo käigus rikutud diivan või katki läinud aknaklaas, on see lisakaitse kindlustusega kaetud. Kindlustus hüvitab selliste probleemide puhul kahju ja aitab tagajärgedega paremini toime tulla.

Sarnaseid kahjusid võivad omanikud kogeda ka pikaajaliste rentnike puhul. Näiteks kui üürniku koer või kass mööbli lõhub, ei pea koguriski kindlustuspaketi ostnud korteriomanik selle probleemiga tegelema, vaid kindlustus saab selle hüvitada. Rääkides lemmikloomade tekitatud kahjudest nii üüri- kui tavapärasele kinnisvarale, siis If Kindlustus pakub turul kõige laiemat kaitset.

Üürnike tekitatud kahjude lisakaitset saab juurde osta oma kodukindlustuse poliisile, kui helistada Ifi kindlustustelefonil 777 1211 või kirjutada info@if.ee.

If on Põhjamaade juhtiv kahjukindlustusselts, kellel on Põhjamaades ja Baltikumis kokku üle 3,6 miljoni kliendi.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.