If Kindlustuse blogi

Kas kodukindlustus kaitseb ka sinu vara?

Foto: Shutterstock.

Kodu on kindlus ning enamik meist hoiab seal suuremat osa oma varast. Kui majale või korterile teha kodukindlustus, siis kas kindlustus hüvitab kahjude korral ka seal olevad esemed?

If Kindlustuse varakindlustuse grupijuhi Lauri Nõu sõnul hüvitatakse varale tekkinud kahjud, kui koos hoone või korteriga on kindlustatud kodune vara.

Veel enamgi, kui teil on valitud kodusele varale Klassik või Koguriskikindlustus, hüvitatakse kahju teiega kaasas olevale varale ja seda 1000 euro väärtuses.

If Kindlustus aitab küll kodu suuruse alusel paika panna summa, mille alusel seal olevat vara kindlustama peaks, kuid kindlustusvõtjad peaksid selle kindlasti ise üle vaatama, et olla kindel, et pakutav summa on piisav ka suurte õnnetuste puhul.

Valides suurema kindlustussumma, on võimalik kaitsta näiteks kunstiteoseid või muusuguseid väärisesemeid.

Nõu soovitab valida kindlasti Koguriski, mis kehtib Euroopa Liidu üleselt. Kui kodu kindlustada Klassikpaketiga, siis on asjad kaitstud Eesti piires.

Klassikpakett on pisut väiksema kaitseulatusega, ent hõlmab endas kõike, mida kodu kindlustamiseks vaja on. Põhipakett sobib kodu jaoks samuti hästi, ent on pisut kitsama kaitseulatusega.

Kodukindlustuse kohta saab lugeda siit.

If on Põhjamaade juhtiv kahjukindlustusselts, kellel on Põhjamaades ja Baltikumis kokku üle 3,6 miljoni kliendi.

Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.