If Kindlustuse blogi

Kas kodukindlustus katab ka maja juures oleva paadikuuri või välikamina?

Foto: Shutterstock.

Kodukindlustus, nagu selle nimigi ütleb, on mõistlik toode enda kodu kindlustamiseks.

Kõikidel inimestel ei kuulu aga kodu alla ainult maja või korter, vaid ka näiteks krundil asuv välikamin, paadikuur või ait. Kuidas on lood selliste “lisahoonete” kindlustamisega ja kas selle eest tuleb rohkem maksta?

Ifi kodukindlustuse tootejuhi Veiko Sepa sõnul siin päris ühest vastust ei ole, sest kõik oleneb hoone suurusest. “Näiteks välikamin on ehitusseaduse mõistes üldjuhul käsitletav rajatisena, nagu ka näiteks laste mänguväljak, piirdeaed või lipumast,” selgitas ta.

Rajatised ning kuni 10 m2 suurused väikehooned on vähemalt Ifis kindlustatud automaatselt koos eluhoonega. “See tähendab, et neid ei ole vaja eraldi kindlustuspoliisile märkida ja kaitse kehtib sarnaselt eluhoonele,” rääkis Sepp.

Küll aga tasub tähelepanu pöörata juba suuremate lisahoonete kindlustamisel, nagu näiteks ait, paadikuur või saun. “Eeldusel, et need hooned on suuremad kui 10 m2, tuleb need märkida poliisile eraldi. Kindlustuskaitse sõltub siis juba vastavalt kindlustuspaketi valikust,” sõnas ta.

Ifi pakutatavate kodukindlustuse pakettidega saad lähemalt tutvuda sellel leheküljel.

Mistahes küsimuste korral (näiteks elumaja kõrvalhoonete kindlustamise osas) tasub aga pöörduda If Kindlustuse klienditeeninduse poole telefonil 777 1211, kust saab juba täpselt sinu krundi või hoone kohta vastuseid.

If on Põhjamaade juhtiv kahjukindlustusselts, kellel on Põhjamaades ja Baltikumis kokku üle 3,6 miljoni kliendi.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.