If Kindlustuse blogi

Kas lemmikloomakindlustus aitab ka looma viirushaigusesse nakatumise vastu?

Lemmikloom tasub kindlustada juba pisikesest peale, sest kunagi ei tea, millal mõni ootamatu haigus looma tabab.Foto: Shutterstock

Lemmikloom on täieõiguslik pereliige, kelle perekonda võtmisega kaasneb kohustus. Kuigi üliarmsad kiisud ja kutsikad pakuvad meile palju rõõmu, võivad nendega aeg-ajalt kaasneda ka muresid. Olgu selleks lemmiku ootamatu haigestumine või vigastamine, mis lisaks tohutulte murekoormale võib tuua ka eelarvesse ootamatult suure augu.

Kindlusta lemmikloom juba pisikesest peale

If Kindlustuse varakindlustuse tootejuhi Veiko Sepa sõnul saab lemmikloomi kindlustada juba päris pisikesest peale – juba siis kui nad on kahekuused. “Soovitamegi seda võimalikult varakult teha, sest kunagi ei tea, millal ootamatused võivad tabada,” selgitab Sepp.

Ükskõik, kas looma tabab mõni viirushaigus, ta vigastab ennast ja vajab seetõttu esmaabi või koguni operatsiooni, ravikulud on lemmikloomadel üpris suured ning sellisel juhul on lemmikloomakindlustus suureks abiks.

Leevendab olulisel määral väljaminekuid

Jah, see ei tähenda, et lemmikloomakindlustus hoiaks ära ühtegi haigestumist, kuid annab võimaluse oma karvast sõpra kõige paremal moel ravida, ilma et peaks liiga palju rahalistele väljaminekutele mõtlema.

If Kindlustus pakub oma lemmikutele võimalust valida kolme erineva paketi vahel – Lemmik, Superlemmik ja Superlemmik+.

Lemmikloomakindlustuse igakuine makse võib varieeruda ning sõltub muuhulgas ka looma tõust ja vanusest. Keskmiselt on koera igakuine kindlustusmakse 15 eurot kuus, kassi puhul 11 eurot. Täpsema summa saad välja arvutada lemmikloomakindlustuse lehel.

If on Põhjamaade juhtiv kahjukindlustusselts, kellel on Põhjamaades ja Baltikumis kokku üle 3,6 miljoni kliendi.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.